Facebook
wtorek, 26 marca 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Uroczyście obchodzili swój dzień

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo Dzień Seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 12 października. Spotkanie miało miejsce w świetlicy w Starym Czarnowie.

  relacja
 • Nowa świetlica dla mieszkańców

  Gmina Stare Czarnowo nie zwalnia tempa z inwestycjami w infrastrukturę społeczno-edukacyjno-kulturalną. W miejsce starej, niszczejącej świetlicy w Dębinie, powstał nowy obiekt.

  relacja
 • Drogowa rewolucja w Kołbaczu

  Trzy główne ciągi komunikacyjne w Kołbaczu przeszły gruntowną przebudowę. Modernizacji poddano ulice Bogusława, Cystersów i Szarych Mnichów.

  relacja
 • ​​​​​​​Święto plonów w Kołbaczu

  Rolnicy z gminy Stare Czarnowo podziękowali za tegoroczne plony. Tradycyjnie nie brakowało barwnego korowodu z kolorowymi wieńcami dożynkowymi, zabaw i konkursów, a także specjałów lokalnego jadła czy muzyki.

  relacja

Rozmowy o posterunku policji

Wójt gminy Marzena Grzywińska chce przywrócenia posterunku policji w Starym Czarnowie. - Jestem mocno zdeterminowana w tym temacie - przekonywała podczas spotkania z mieszkańcami. Odbyło się ono w piątek, 8 lutego 2019 roku.

27-02-2019 czytaj więcej

Obowiązek oznakowania pojemników

Związek Gmin Dolnej Odry wprowadził obowiązek oznakowania pojemników przez właścicieli nieruchomości, w których gromadzone są odpady. Obowiązek wszedł w życie 21 lutego 2019 r., przy czym pojemnik musi zostać oznakowany w terminie do 21 maja 2019 r.

21-02-2019 czytaj więcej

Wyjątkowa osoba i wyjątkowe święto

Gmina Stare Czarnowo może pochwalić się wyjątkową osobą. To Katarzyna Saganowicz, mieszkanka Kołowa, która obchodziła 101 urodziny. Wizytę w tym szczególnym dniu złożyli jubilatce wójt Marzena Grzywińska, skarbnik Grażyna Aksamitowska oraz radny Kazimierz Bejnarowicz.

19-02-2019 czytaj więcej

Co to jest e-dowód?

E-dowód posiada wszystkie dotychczasowe funkcje dowodu osobistego - potwierdza twoją tożsamość i obywatelstwo oraz uprawnia do przekraczania granic niektórych państw.

14-02-2019 czytaj więcej

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia