Facebook
piątek, 21 września 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Drogowa rewolucja stała się faktem

  Trzy główne ciągi komunikacyjne w Kołbaczu przeszły gruntowną przebudowę. Modernizacji poddano ulice Bogusława, Cystersów i Szarych Mnichów.

  relacja
 • ​​​​​​​Święto plonów w Kołbaczu

  Rolnicy z gminy Stare Czarnowo podziękowali za tegoroczne plony. Tradycyjnie nie brakowało barwnego korowodu z kolorowymi wieńcami dożynkowymi, zabaw i konkursów, a także specjałów lokalnego jadła czy muzyki.

  relacja
 • Strażacy OSP walczyli o triumf

  W Kołbaczu odbyły się zawody sportowo – pożarnicze, których uczestnikami byli strażacy – ochotnicy z powiatu gryfińskiego oraz Vorpommern-Greifswald z Niemiec. Zawody dofinansowano w ramach programu INTERREG.

  relacja
 • Modernizacja na miarę XXI wieku

  Oświatowych zmian w gminie Stare Czarnowo ciąg dalszy. Rozstrzygnięto już przetarg na modernizację Zespołu Szkół w Kołbaczu. Prace zakończą się do połowy października 2018 roku.

  relacja
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja

Nabór wniosków w WIR

Stowarzyszenie „WIR” - Wiejska Inicjatywa Rozwoju informuje o możliwości składania wniosków o dofinansowanie operacji w ramach priorytetu 4. „ZWIĘKSZENIE ZATRUDNIENIA I SPÓJNOŚCI TERYTORIALNEJ” OBJĘTEGO PROGRAMEM OPERACYJNYM „RYBACTWO I MORZE” .

13-09-2018 czytaj więcej

Zebranie wiejskie w Komorówku

Informujemy, iż zebranie wiejskie w sołectwie Komorówko odbędzie się w dniu 14 września br. o godzinie 17.00 w domu sołtysa. Głównym punktem obrad będzie uchwalenie zadań do realizacji w ramach nowego rozdania funduszu sołeckiego na 2019 rok.

13-09-2018 czytaj więcej

Będzie jaśniej na terenie gminy

Dobiega końca montaż nowych punktów świetlnych na terenie gminy. Jaśniej i bezpieczniej będzie od teraz w: Binowie, Dobropolu Gryfińskim, Kartnie, Nieznaniu, Starym Czarnowie i Żelisławcu.  Działania w tym zakresie władze Starego Czarnowa prowadzą regularnie od kilku lat.
 

12-09-2018 czytaj więcej

Zebranie wiejskie w Kołowie

Informujemy, iż zebranie wiejskie w sołectwie Kołowo odbędzie się w dniu 13 września br. o godzinie 18.00 w świetlicy wiejskiej. Głównym punktem obrad będzie uchwalenie zadań do realizacji w ramach nowego rozdania funduszu sołeckiego na 2019 rok.

12-09-2018 czytaj więcej

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia