Facebook
wtorek, 17 października 2017 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Edukacyjna wyprawa nad Bałtyk

  Najmłodsi mieszkańcy gminy Stare Czarnowo wybrali się nad Morze Bałtyckie. Jak się okazało dla wielu z nich to atrakcja nie tylko w okresie letnim. W obozie edukacyjnym udział wzięło blisko 100 dzieci.

  relacja
 • Seniorzy z wizytą na Pomorzu

  Na weekendową wizytę do Koszalina i okolic wyruszyło blisko 100 uczestników projektu „Senior z pasją”. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Gminę Stare Czarnowo i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Binowa.

  relacja
 • Ulica Słoneczna już po remoncie

  Zakończyła się modernizacja blisko 700-metrowego odcinka ulicy Słonecznej w Starym Czarnowie. Zakończenie prac to dla mieszkańców miejscowości przede wszystkim komfort jazdy i wygoda w dojeździe do posesji.

  relacja
 • Rolnicy podziękowali za plony

  Tłumy mieszkańców, barwny korowód z kolorowymi wieńcami dożynkowymi, niezliczona ilość zabaw i konkursów, specjały lokalnego jadła oraz muzyka na żywo - tak wyglądało tegoroczne Święto Plonów.

  relacja
 • Świetlica jeszcze w tym roku

  Jeszcze w tym roku w gminie Stare Czarnowo przybędzie kolejna świetlica. Z nowej infrastruktury skorzystają mieszkańcy Kartna. Rozpoczęcie prac budowalnych umożliwia umowa, którą podpisała wójt Marzena Grzywińska.

  relacja

Boisko w Kołbaczu już po „liftingu”

Zakończyła się modernizacja boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią w Kołbaczu. Remont był możliwy dzięki środkom pochodzącym z budżetu Gminy Stare Czarnowo i Urzędu Marszałkowskiego. Koszt inwestycji wyniósł 100 tys. zł.

05-10-2017 czytaj więcej

Nowe wydanie Gazety Gminnej

Zapraszamy do zapoznania się z nowym wydaniem Gazety Gminnej Stare Czarnowo, w której m.in. Rolnicy podziękowali za plony, Gminne OSP inwestują w bezpieczeństwo, Młody mieszkaniec Kołbacza na festiwalu filmowym w Cannes i Seniorzy z wizytą na Pomorzu Środkowym.

03-10-2017 czytaj więcej

Projekt jakiego jeszcze nie było

Warsztaty z robotyki, zajęcia językowe czy festiwal nauki. To wszystko czekać będzie na uczniów Zespołu Szkół w Kołbaczu biorących udział w projekcie „Akademia aktywności”.

02-10-2017 czytaj więcej

Można bawić się na trzeźwo

Jaki potencjał tkwi w rodzinie, ile radości daje wspólne przebywanie i zabawa niezależnie od wieku oraz że zabawa bez alkoholu to naprawdę dobry pomysł na spędzenie sobotniego popołudnia. Tego wszystkiego dowiedzieli się uczestnicy wydarzenia „Bawimy się na trzeźwo”.

02-10-2017 czytaj więcej