Facebook
sobota, 21 lipca 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Droga w Żelisławcu zostanie przebudowana

  Ponad 2-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 120 zostanie przebudowany. Chodzi o odcinek trasy od strefy przemysłowej w Gardnie do Żelisławca.

  relacja
 • Strażacy OSP walczyli o triumf

  W Kołbaczu odbyły się zawody sportowo – pożarnicze, których uczestnikami byli strażacy – ochotnicy z powiatu gryfińskiego oraz Vorpommern-Greifswald z Niemiec. Zawody dofinansowano w ramach programu INTERREG.

  relacja
 • Pięknych jubileuszy ciąg dalszy

  Kolejnych sześć pięknych jubileuszy miało miejsce w gminie Stare Czarnowo. Pięć par z 50- oraz jedna z ponad 60-letnim małżeńskim stażem odebrały prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

  relacja
 • Modernizacja na miarę XXI wieku

  Oświatowych zmian w gminie Stare Czarnowo ciąg dalszy. Rozstrzygnięto już przetarg na modernizację Zespołu Szkół w Kołbaczu. Prace zakończą się do połowy października 2018 roku.

  relacja
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja

Na zakończenie zawody sportowo-pożarnicze

Dobiega końca projekt transgraniczny, którego uczestnikami byli strażacy-ochotnicy z powiatów gryfińskiego oraz Vorpommern-Greifswald. Na finał 30 czerwca br. zaplanowano zawody sportowo-pożarnicze. Wszystko dzięki pozyskanemu przez OSP w Żelewie dofinansowaniu w ramach programu INTERREG.

29-06-2018 czytaj więcej

Rusza program Dobry Start

300 złotych - tyle wynosi świadczenie Dobry Start na każde dziecko uczące się w szkole. Wnioski składać można już od 1 lipca przez internet na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz przez bankowość elektroniczną. Z kolei od 1 sierpnia drogą papierową.

28-06-2018 czytaj więcej

Siatkarskie zmagania o puchar wójta

Pięć zespołów rywalizowało w turnieju siatkówki plażowej w Żelewie. Emocji nad Miedwiem nie brakowało. Puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo powędrował do Dębiny. Zawody rozegrano w sobotni poranek, 23 czerwca 2018 roku.

27-06-2018 czytaj więcej

Wójt Grzywińska z absolutorium za 2017 rok

Wójt Gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska otrzymała absolutorium z wykonania budżetu za 2017 rok. Jednogłośnie decyzję taką podjęli radni podczas sesji, która odbyła się we wtorek, 26 czerwca 2018 roku. Za głosowało 13 radnych.

26-06-2018 czytaj więcej

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia