Facebook
poniedzialek, 19 lutego 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Świetlica w Kartnie otwarta

  Dla wielu była marzeniem. Teraz służyć będzie mieszkańcom. Nowa wiejska świetlica - bo o niej mowa - powstała w Kartnie. Uroczyste otwarcie obiektu nastąpiło w sobotę, 27 stycznia 2018 roku.

  relacja
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja
 • Przebudowano drogę w Żelewie

  Nowe pół kilometra infrastruktury transportowej cieszy mieszkańców Żelewa. Chodzi o przebudowaną drogę gminną. Prace zakończono na początku grudnia 2017 roku.

  relacja
 • ​​​​​​​Od ozdobnych krzewów po wino

  Powiat gryfiński coraz bardziej winem stoi. Po założeniu winiarskiego biznesu przez rodzinę Turnau w Baniewicach, z produkcją szlachetnego trunku planuje ruszyć Mirosław Grabowski z Binowa.

  relacja
 • Pięknych jubileuszy ciąg dalszy

  Kolejnych pięć pięknych jubileuszy miało miejsce w gminie Stare Czarnowo. Cztery pary z 50- oraz jedna z ponad 60-letnim małżeńskim stażem odebrały prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

  relacja

Nieruchomości na sprzedaż w Kartnie

Wójt Gminy Stare Czarnowo ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż dwóch nieruchomości gruntowych położonych w miejscowości Kartno. Przetargi odbędą się 20 lutego br. w Urzędzie Gminy Stare Czarnowo.

24-01-2018 czytaj więcej

Pomoc materialna dla poszkodowanych

Osoby poszkodowane w wyniku gwałtownych zjawisk atmosferycznych jakie miały miejsce w nocy 18-19 stycznia br. na terenie województwa zachodniopomorskiego, mogą uzyskać bezzwrotną pomoc materialną.

24-01-2018 czytaj więcej

Trwają ferie w świetlicach

Od 15 stycznia do 28 stycznia br. trwają ferie zimowe. Przypominamy, że w tym terminie świetlice czynne są w godzinach 11-14. Zajęcia w świetlicach prowadzą niezawodne panie świetlicowe. Zapraszamy.

23-01-2018 czytaj więcej

Rusza kwalifikacja wojskowa

Wojewoda zachodniopomorski informuje o rozpoczęciu kwalifikacji wojskowej na obszarze województwa zachodniopomorskiego. Kwalifikacja wojskowa dla mieszkańców gminy Stare Czarnowo odbędzie się w Gryfinie w terminie 1-26 marca br.

19-01-2018 czytaj więcej

Kto powinien zadbać o odśnieżanie dróg?

Na terenie gminy Stare Czarnowo znajdują się oprócz dróg gminnych, także drogi powiatowe i wojewódzkie. Obowiązki utrzymania czystości i porządku na drogach publicznych należą do zarządcy drogi. Warto o tym pamiętać w okresie zimowym.

18-01-2018 czytaj więcej