Facebook
poniedzialek, 11 grudnia 2017 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Pięknych jubileuszy ciąg dalszy

  Kolejnych pięć pięknych jubileuszy miało miejsce w gminie Stare Czarnowo. Cztery pary z 50- oraz jedna z ponad 60-letnim małżeńskim stażem odebrały prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

  relacja
 • Seniorzy świętowali swój dzień

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo Dzień Seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 10 listopada. Spotkanie miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie. Uczestnikom zapewniono moc atrakcji.

  relacja
 • Edukacyjna wyprawa nad Bałtyk

  Najmłodsi mieszkańcy gminy Stare Czarnowo wybrali się nad Morze Bałtyckie. Jak się okazało dla wielu z nich to atrakcja nie tylko w okresie letnim. W obozie edukacyjnym udział wzięło blisko 100 dzieci.

  relacja
 • Ulica Słoneczna już po remoncie

  Zakończyła się modernizacja blisko 700-metrowego odcinka ulicy Słonecznej w Starym Czarnowie. Zakończenie prac to dla mieszkańców miejscowości przede wszystkim komfort jazdy i wygoda w dojeździe do posesji.

  relacja
 • Rolnicy podziękowali za plony

  Tłumy mieszkańców, barwny korowód z kolorowymi wieńcami dożynkowymi, niezliczona ilość zabaw i konkursów, specjały lokalnego jadła oraz muzyka na żywo - tak wyglądało tegoroczne Święto Plonów.

  relacja

Już mieszkają w lepszych warunkach

Gmina wyremontowała dach w budynku komunalnym w Nieznaniu. Zgodnie z zapowiedziami władz Starego Czarnowa w obiekcie wymieniono w sumie 400 m2 powierzchni poszycia dachowego. Prace zakończyły się w połowie listopada 2017 roku.

21-11-2017 czytaj więcej

Kto zna Puszczę Bukową najlepiej?

Katarzyna Sufin została laureatką tegorocznej edycji konkursu przyrodniczego „Znam Szczeciński Park Krajobrazowy - Puszcza Bukowa”. Uczennica Zespołu Szkół w Kołbaczu zwyciężyła w finale wojewódzkim przedsięwzięcia, które odbyło się 15 listopada 2017 roku.

20-11-2017 czytaj więcej

Uczcili Święto Niepodległości

Jesienne spotkanie z poezją i pieśnią patriotyczną. Pod takim hasłem odbyły się w gminie Stare Czarnowo uroczystości związane z 99. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody odbyły się 10 i 11 listopada 2017 roku.

15-11-2017 czytaj więcej