Facebook
piątek, 27 kwietnia 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Modernizacja na miarę XXI wieku

  Oświatowych zmian w gminie Stare Czarnowo ciąg dalszy. Rozstrzygnięto już przetarg na modernizację Zespołu Szkół w Kołbaczu. Prace zakończą się do połowy października 2018 roku.

  relacja
 • Wielki dzień dla sołtysów

  11 marca to ważna data dla polskich sołtysów, bez których żadna lokalna demokracja nie miałaby prawa istnieć. Święto to obchodzono także w gminie Stare Czarnowo, gdzie jest 12 sołtysów.

  relacja
 • Drogowa rewolucja w Kołbaczu

  Trzy główne ulice w Kołbaczu czeka gruntowna przebudowa. Umowa z wykonawcą inwestycji na ulicach: Bogusława, Cystersów i Szarych Mnichów została już podpisana. Efekty transportowych zmian poznamy w czerwcu 2018 roku.

  relacja
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja

Milowy krok do przodu

Mała gmina, wielkie wyzwania, nowe programy, nowe inwestycje i nowa jakość życia. Kadencja 2014-2018 jest wyjątkowa dla gminy Stare Czarnowo. Dlaczego? O tym mówi wiceprzewodniczący Rady Gminy Stare Czarnowo Władysław Kałucki.

13-04-2018 czytaj więcej

Nowe standardy w urzędzie gminy

Od 3 kwietnia br. przy stanowisku kasowym w Urzędzie Gminy Stare Czarnowo pojawił się terminal płatniczy. Oznacza to, że opłaty uiszczać można za pomocą karty płatniczej. Skorzystać z niego - nie ponosząc prowizji - może każdy mieszkaniec.

12-04-2018 czytaj więcej

Trening systemu alarmowego

W dniu 10 kwietnia br. o godz. 8:41 odbędzie się wojewódzki trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego uruchomione zostaną syreny alarmowe, które zostaną włączone w trybie „Ogłoszenie alarmu”.

10-04-2018 czytaj więcej

Puszczygór 2018

Ruszyły zapisy do cyklu biegów ultra szlakami Puszczy Bukowej "Puszczygór". Zmagania potrwają dwa dni i rozpoczną się 26 maja 2018 r. Gmina Stare Czarnowo jest partnerem zawodów.

06-04-2018 czytaj więcej

Zajęcia na wagę złota

Warsztaty z robotyki, lekcje językowe, a nawet festiwal nauki. Wielkie edukacyjne przedsięwzięcie dotarło do gminy Stare Czarnowo. Skierowane jest do uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Kołbaczu. Zajęcia rozpoczęły się w lutym 2018 roku i potrwają do końca sierpnia 2019 roku.

04-04-2018 czytaj więcej

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia