Facebook
sobota, 19 sierpnia 2017 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Program Święta Plonów 2017

  Zapraszamy na Święto Plonów do Starego Czarnowa. W tym roku dożynki gminne odbędą się przy kompleksie boisk orlik przy ulicy Szczecińskiej w Starym Czarnowie w dniu 26 sierpnia (sobota) 2017 roku.

  relacja
 • Mleczne święto zawitało do Glinnej

  Glinna stała się po raz drugi mleczną stolicą Pomorza Zachodniego. - Myślę, że każdy, kto wybrał się na nasze święto nie żałował - mówiła o wydarzeniu wójt Gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

  relacja
 • Remont ulicy Słonecznej

  Blisko 700-metrowy odcinek ulicy Słonecznej w Starym Czarnowie idzie do remontu. Roboty budowlane wykona spółka Eurovia Polska, z którą umowę w piątek, 19 maja 2017 roku, podpisała wójt Marzena Grzywińska.

  relacja
 • Świetlica w Kartnie w tym roku

  Jeszcze w tym roku w gminie Stare Czarnowo przybędzie kolejna świetlica. Z nowej infrastruktury skorzystają mieszkańcy Kartna. Rozpoczęcie prac budowalnych umożliwia umowa, którą podpisała wójt Marzena Grzywińska.

  relacja

Nowe stawki za śmieci

Zgromadzenie Związku Gmin Dolnej ustaliło nowe stawki za śmieci. Od 1 października 2017 r. zapłacimy za nie więcej. Podwyżka wyniesie 2 zł.

01-08-2017 czytaj więcej

Fundusz(e) na wagę złota

Zmieniają oblicze najmniejszych gminnych ojczyzn, integrują lokalną społeczność, a przede wszystkim poprawiają jakość życia. O czym mowa? O funduszu sołeckim, na który w latach 2016-2017 Gmina Stare Czarnowo przeznaczyła prawie 450 tys. zł.

31-07-2017 czytaj więcej

Wnioski w programie Rodzina 500+ od nowa

Od 1 sierpnia br. rozpocznie się przyjmowanie wniosków z programu "Rodzina 500+". Dokumenty o wypłatę świadczenia będzie musiał złożyć każdy zainteresowany, nie tylko rodzice chcący dołączyć do tego programu, ale także ci, którzy już z niego korzystają.

26-07-2017 czytaj więcej

Gminne życie okiem radnych

Gmina inwestycjami stoi - ilość przeprowadzonych inwestycji, realizacja kolejnych przedsięwzięć oraz bogate plany na drugą połowę 2017 i cały 2018 rok potwierdza tylko, że w gminie Stare Czarnowo słowo „trudne” nabiera innego znaczenia.

25-07-2017 czytaj więcej

Finiszuje budowa świetlicy w Kartnie

Zbliża się do końca budowa świetlicy wiejskiej w Kartnie. Aktualnie trwa montaż dachu, po czym rozpoczną się pracę wykończeniowe w środku budynku. Otwarcie placówki planowane jest po wakacjach.

20-07-2017 czytaj więcej