Facebook
piątek, 21 września 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Drogowa rewolucja stała się faktem

  Trzy główne ciągi komunikacyjne w Kołbaczu przeszły gruntowną przebudowę. Modernizacji poddano ulice Bogusława, Cystersów i Szarych Mnichów.

  relacja
 • ​​​​​​​Święto plonów w Kołbaczu

  Rolnicy z gminy Stare Czarnowo podziękowali za tegoroczne plony. Tradycyjnie nie brakowało barwnego korowodu z kolorowymi wieńcami dożynkowymi, zabaw i konkursów, a także specjałów lokalnego jadła czy muzyki.

  relacja
 • Strażacy OSP walczyli o triumf

  W Kołbaczu odbyły się zawody sportowo – pożarnicze, których uczestnikami byli strażacy – ochotnicy z powiatu gryfińskiego oraz Vorpommern-Greifswald z Niemiec. Zawody dofinansowano w ramach programu INTERREG.

  relacja
 • Modernizacja na miarę XXI wieku

  Oświatowych zmian w gminie Stare Czarnowo ciąg dalszy. Rozstrzygnięto już przetarg na modernizację Zespołu Szkół w Kołbaczu. Prace zakończą się do połowy października 2018 roku.

  relacja
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja

Świetlica w Żelewie już po remoncie

Znów cieszy oko oraz stanie się centrum społecznej integracji. Mowa o świetlicy w Żelewie, w której zakończono prace remontowe. Konserwacji poddana została drewniana podłoga, zmienił się wygląd wnętrz budynku m.in. kolor ścian, pojawiły się także kafelki oraz meble w kuchni.

18-09-2018 czytaj więcej

Zebranie wiejskie w Kartnie

Informujemy, iż zebranie wiejskie w sołectwie Kartno odbędzie się w dniu 19 września br. o godzinie 18.00 w świetlicy wiejskiej. Głównym punktem obrad będzie uchwalenie zadań do realizacji w ramach nowego rozdania funduszu sołeckiego na 2019 rok.

18-09-2018 czytaj więcej

Wędkowanie o puchary

Była zacięta rywalizacja, a przy tym sporo radości oraz dobrej zabawy. Tak wyglądały tegoroczne zmagania o puchar wójta gminy Stare Czarnowo w zawodach wędkarskich. Zawody odbyły się w niedzielę, 16 września 2018 roku wokół stawu w Dębinie.

17-09-2018 czytaj więcej

Będą walczyć o awans

Pięć meczy - cztery zwycięstwa i jeden remis. Tak nowy sezon piłkarski 2018/2019 w B-klasie rozpoczęli piłkarze Zootechnika Kołbacz. Celem jest awans do klasy A.

14-09-2018 czytaj więcej

Zebranie wiejskie w Nieznaniu

Informujemy, iż zebranie wiejskie w sołectwie Nieznań odbędzie się w dniu 16 września br. o godzinie 15.00 w świetlicy wiejskiej. Głównym punktem obrad będzie uchwalenie zadań do realizacji w ramach nowego rozdania funduszu sołeckiego na 2019 rok.

14-09-2018 czytaj więcej

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia