Facebook
poniedzialek, 19 lutego 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Świetlica w Kartnie otwarta

  Dla wielu była marzeniem. Teraz służyć będzie mieszkańcom. Nowa wiejska świetlica - bo o niej mowa - powstała w Kartnie. Uroczyste otwarcie obiektu nastąpiło w sobotę, 27 stycznia 2018 roku.

  relacja
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja
 • Przebudowano drogę w Żelewie

  Nowe pół kilometra infrastruktury transportowej cieszy mieszkańców Żelewa. Chodzi o przebudowaną drogę gminną. Prace zakończono na początku grudnia 2017 roku.

  relacja
 • ​​​​​​​Od ozdobnych krzewów po wino

  Powiat gryfiński coraz bardziej winem stoi. Po założeniu winiarskiego biznesu przez rodzinę Turnau w Baniewicach, z produkcją szlachetnego trunku planuje ruszyć Mirosław Grabowski z Binowa.

  relacja
 • Pięknych jubileuszy ciąg dalszy

  Kolejnych pięć pięknych jubileuszy miało miejsce w gminie Stare Czarnowo. Cztery pary z 50- oraz jedna z ponad 60-letnim małżeńskim stażem odebrały prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

  relacja

Nowy rozkład jazdy autobusów

Od 29 stycznia br. zmienił się rozkład jazdy autobusów, kursujących po terenie gminy w ramach transportu publicznego. Wszystkie autobusy kursują w dni nauki szkolnej. Z autobusów korzystać mogą mieszkańcy, którzy za przejazd z każdego miejsca w gminie płacą 3 zł.

30-01-2018 czytaj więcej

Czas na drugi etap remontu na Słonecznej

Rusza dalsza przebudowa ulicy Słonecznej w Starym Czarnowie. Tym razem będzie to blisko 600-metrowy odcinek w okolicach cmentarza. To kontynuacja działań zapowiedzianych jeszcze w 2017 roku przy okazji modernizacji części drogi w pobliżu kościoła i placu zabaw.

26-01-2018 czytaj więcej