Facebook
poniedzialek, 11 grudnia 2017 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Pięknych jubileuszy ciąg dalszy

  Kolejnych pięć pięknych jubileuszy miało miejsce w gminie Stare Czarnowo. Cztery pary z 50- oraz jedna z ponad 60-letnim małżeńskim stażem odebrały prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

  relacja
 • Seniorzy świętowali swój dzień

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo Dzień Seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 10 listopada. Spotkanie miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie. Uczestnikom zapewniono moc atrakcji.

  relacja
 • Edukacyjna wyprawa nad Bałtyk

  Najmłodsi mieszkańcy gminy Stare Czarnowo wybrali się nad Morze Bałtyckie. Jak się okazało dla wielu z nich to atrakcja nie tylko w okresie letnim. W obozie edukacyjnym udział wzięło blisko 100 dzieci.

  relacja
 • Ulica Słoneczna już po remoncie

  Zakończyła się modernizacja blisko 700-metrowego odcinka ulicy Słonecznej w Starym Czarnowie. Zakończenie prac to dla mieszkańców miejscowości przede wszystkim komfort jazdy i wygoda w dojeździe do posesji.

  relacja
 • Rolnicy podziękowali za plony

  Tłumy mieszkańców, barwny korowód z kolorowymi wieńcami dożynkowymi, niezliczona ilość zabaw i konkursów, specjały lokalnego jadła oraz muzyka na żywo - tak wyglądało tegoroczne Święto Plonów.

  relacja

Nagrody dla strażaków-ochotników

Cztery jednostki Ochotniczych Staży Pożarnej otrzymały torby medyczne. Sprzęt ufundowany przez ENEA Operator trafił m.in. do dwóch zastępców OSP z gminy Stare Czarnowo. Spotkanie w tej sprawie odbyło się w środę, 22 listopada 2017 roku w Szczecinie.

 

24-11-2017 czytaj więcej

Szkolenie dla rolników

Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach zaprasza rolników z gminy Stare Czarnowo na szkolenie z zakresu "Fotowoltanika dla rolnictwa" oraz "Nawożenie i uprawa roślin".

24-11-2017 czytaj więcej

Szkolą się dla naszego bezpieczeństwa

Strażaccy-ochotnicy z gminy Stare Czarnowo regularnie podnoszą swoje umiejętności. Tym razem dzięki Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie uczestniczyli w kolejnym szkoleniu. W zajęciach wzięli również ich koledzy z sąsiednich gmin: Gryfina, Bań i Widuchowej.

23-11-2017 czytaj więcej