Facebook
wtorek, 17 października 2017 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Edukacyjna wyprawa nad Bałtyk

  Najmłodsi mieszkańcy gminy Stare Czarnowo wybrali się nad Morze Bałtyckie. Jak się okazało dla wielu z nich to atrakcja nie tylko w okresie letnim. W obozie edukacyjnym udział wzięło blisko 100 dzieci.

  relacja
 • Seniorzy z wizytą na Pomorzu

  Na weekendową wizytę do Koszalina i okolic wyruszyło blisko 100 uczestników projektu „Senior z pasją”. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Gminę Stare Czarnowo i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Binowa.

  relacja
 • Ulica Słoneczna już po remoncie

  Zakończyła się modernizacja blisko 700-metrowego odcinka ulicy Słonecznej w Starym Czarnowie. Zakończenie prac to dla mieszkańców miejscowości przede wszystkim komfort jazdy i wygoda w dojeździe do posesji.

  relacja
 • Rolnicy podziękowali za plony

  Tłumy mieszkańców, barwny korowód z kolorowymi wieńcami dożynkowymi, niezliczona ilość zabaw i konkursów, specjały lokalnego jadła oraz muzyka na żywo - tak wyglądało tegoroczne Święto Plonów.

  relacja
 • Świetlica jeszcze w tym roku

  Jeszcze w tym roku w gminie Stare Czarnowo przybędzie kolejna świetlica. Z nowej infrastruktury skorzystają mieszkańcy Kartna. Rozpoczęcie prac budowalnych umożliwia umowa, którą podpisała wójt Marzena Grzywińska.

  relacja

Młody mieszkaniec Kołbacza w Cannes

11-letni Mikołaj Trzybiński z Kołbacza zagrał rolę siostrzeńca tytułowej bohaterki w dramacie „Ela - szkice na pożegnanie”. Krótkometrażowy film zdobył międzynarodowe uznanie i został wyświetlony podczas festiwalu filmowego w Cannes.

10-10-2017 czytaj więcej

Pomoc materialna po orkanie Ksawery

Osoby poszkodowane w wyniku gwałtownych zjawisk atmosferycznych jakie miały miejsce w nocy 5-6 października br. na terenie województwa zachodniopomorskiego, mogą uzyskać bezzwrotną pomoc materialną.

06-10-2017 czytaj więcej

Gmina Stare Czarnowo zabytkami stoi

Zwiedzenie Parku Dendrologicznego w Glinnej, kościoła w Żelewie i opactwa cystersów w Kołbaczu. Wszystkie te atrakcje czekały na uczestników projektu „Znaszli swój WIR?”. Wycieczka szlakiem cystersów odbyła się 3 października 2017 roku.

06-10-2017 czytaj więcej

Rozkład jazdy autobusów

Pierwszy miesiąc funkcjonowania komunikacji publicznej na terenie gminy Stare Czarnowo za nami. W związku z prośbami mieszkańców zmieniliśmy rozkład jazdy autobusów, z których korzystać można płacąc z każdego miejsca w gminie 3 zł.

05-10-2017 czytaj więcej