Facebook
czwartek, 18 lipca 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja
 • Nowy dach w Kołbaczu

  Wielorodzinny budynek komunalny przy ulicy Warcisława 7 w Kołbaczu będzie miał nowy dach. Prace przy wymianie poszycia zakończą się w połowie września br. Gmina Stare Czarnowo przeznaczy na ten cel 210 tys. zł.

  relacja
 • II Jarmark Cysterski za nami

  Pokaz historyczny, prezentacje wystawców czy stoiska wystawiennicze - tak wyglądał II Jarmark Cysterski, który stał się kulturalnym wydarzeniem znakomicie integrującym lokalne środowiska.

  relacja
 • Turniej pełen emocji

  Drużyna Abimulana zwyciężyła w tegorocznej edycji turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo. Do rywalizacji na stadionie w Kołbaczu przystąpiło dziewięć gminnych ekip. Emocje trwały do samego końca.

  relacja
 • Rusza budowa trasy rowerowej

  Rusza budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy Stare Czarnowo ze Szczecinem. To jeden z elementów koncepcji spójnej sieci tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim.

  relacja

Podczas Święta Plonów 2016 w Kartnie, na scenie głównej uroczyście ogłoszono zwycięzców i wręczono nagrody w konkursie „Cała gmina w kwiatach”.

 

 

Celem konkursu było nagrodzenie najciekawszych rozwiązań w zakresie aranżacji najbliższego otoczenia domowego (ogrodów, balkonów, tarasów, skwerów, parapetów zewnętrznych na elewacjach budynków itp.) z wykorzystaniem naturalnej, żywej zieleni, kwiatów i innych elementów dekoracyjnych.

Konkurs trwał od 1 czerwca do 31 lipca 2016 roku. Przez cały ten okres uczestnicy Konkursu musieli dbać i pielęgnować zgłoszoną przez siebie nieruchomość np.: ogród, balkon, taras, skwer.

W oparciu o nadesłane zgłoszenia, Komisja konkursowa powołana przez Wójta Gminy Stare Czarnowo, dokonała oceny zgłoszonych obiektów.

Komisja przy ocenie obiektów brała pod uwagę:

 • ogólne wrażenie estetyczne, pomysłowość, oryginalność,
 • harmonijne wkomponowanie w otoczenie,
 • dobór roślin, kompozycję kolorystyczną,
 • elementy małej architektury (donice kwiatowe, ławki, pergole, huśtawki ogrodowe itp.).

Laur najpiękniejszego ogrodu w gminie zdobyli Państwo Hanna i Edwin Cembik z Binowa! Drugie zaszczytne miejsce zajęła Pani Jolanta Gruszka z Żelewa. Na trzecim stopniu podium stanęli ex aequo Pani Bogumiła Kućko z Żelewa oraz Pani Stanisława Bieńko ze Starego Czarnowa. Fundatorem nagród finansowych w konkursie była Gmina Stare Czarnowo.

Dodatkowo Pan Mirosław Grabowski, właściciel Szkółki Krzewów Ozdobnych, ufundował laureatom piękne sadzonki ozdobnych drzew oraz kompozycję wrzosów wraz z niespodzianką.

Komisja konkursowa przyznała także dwa wyróżnienia. Pierwsze z nich dla Pani Ewy Rogalskiej z Kołowa, drugie dla Pani Aliny Stromidło z Glinnej. Firma Selfa Grzejnictwo Elektryczne ufundowała wyróżnionym uczestnikom panele fotowoltaiczne do ogrodu.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia