Facebook
sobota, 24 sierpnia 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Modernizacja kolejnych świetlic

  Gmina Stare Czarnowo nie zwalnia tempa z remontami swojej infrastruktury kulturalnej. Remontu doczekają się świetlice w Binowie i Nieznaniu. Umowę na wykonanie prac we wtorek, 30 lipca br. podpisała wójt Marzena Grzywińska.

  relacja
 • Puchar powędrował do Binowa

  Pięć zespołów rywalizowało w turnieju siatkówki plażowej w Żelewie o puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo. Emocji nad Miedwiem nie brakowało. Zawody rozegrano w sobotę, 27 lipca 2019 r.

  relacja
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja
 • Nowy dach w Kołbaczu

  Wielorodzinny budynek komunalny przy ulicy Warcisława 7 w Kołbaczu będzie miał nowy dach. Prace przy wymianie poszycia zakończą się w połowie września br. Gmina Stare Czarnowo przeznaczy na ten cel 210 tys. zł.

  relacja
 • Rusza budowa trasy rowerowej

  Rusza budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy Stare Czarnowo ze Szczecinem. To jeden z elementów koncepcji spójnej sieci tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim.

  relacja

Fundacja Eco Textil ufundowała dwójce niepełnosprawnym dzieciom z gminy Stare Czarnowo trójkołowe rowery rehabilitacyjne. Rowery trafiły do 12-letniej Klaudii Drwal z Glinnej oraz 8-letniego Kacpra Lorczaka z Kołbacza.

 

 

Przekazała je Pani Róża Klonowska – przedstawiciel fundacji oraz Pani Marzena Grzywińska – Wójt Gminy Stare Czarnowo.

Fundacja prowadzi swoją kampanię pod hasłem „od Was dla Was”. Środki finansowe zasilające konto Fundacji pochodzą z przetworzonej odzieży używanej, którą społeczeństwo oddaje do specjalnych pojemników. Im więcej mieszkańców odda niepotrzebną odzież, tym więcej niepełnosprawnych dzieci otrzyma pomoc z fundacji.

Celem Fundacji jest niesienie wszechstronnej pomocy dzieciom i młodzieży, dotkniętym niepełnosprawnością różnego rodzaju oraz ich rodzinom i opiekunom.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia