Facebook
niedziela, 26 maja 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • II Jarmark Cysterski za nami

  Pokaz historyczny, prezentacje wystawców czy stoiska wystawiennicze - tak wyglądał II Jarmark Cysterski, który stał się kulturalnym wydarzeniem znakomicie integrującym lokalne środowiska.

  relacja
 • Turniej pełen emocji

  Drużyna Abimulana zwyciężyła w tegorocznej edycji turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo. Do rywalizacji na stadionie w Kołbaczu przystąpiło dziewięć gminnych ekip. Emocje trwały do samego końca.

  relacja
 • Rusza budowa trasy rowerowej

  Rusza budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy Stare Czarnowo ze Szczecinem. To jeden z elementów koncepcji spójnej sieci tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim.

  relacja

Fundacja Eco Textil ufundowała dwójce niepełnosprawnym dzieciom z gminy Stare Czarnowo trójkołowe rowery rehabilitacyjne. Rowery trafiły do 12-letniej Klaudii Drwal z Glinnej oraz 8-letniego Kacpra Lorczaka z Kołbacza.

 

 

Przekazała je Pani Róża Klonowska – przedstawiciel fundacji oraz Pani Marzena Grzywińska – Wójt Gminy Stare Czarnowo.

Fundacja prowadzi swoją kampanię pod hasłem „od Was dla Was”. Środki finansowe zasilające konto Fundacji pochodzą z przetworzonej odzieży używanej, którą społeczeństwo oddaje do specjalnych pojemników. Im więcej mieszkańców odda niepotrzebną odzież, tym więcej niepełnosprawnych dzieci otrzyma pomoc z fundacji.

Celem Fundacji jest niesienie wszechstronnej pomocy dzieciom i młodzieży, dotkniętym niepełnosprawnością różnego rodzaju oraz ich rodzinom i opiekunom.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia