Facebook
sobota, 19 sierpnia 2017 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Program Święta Plonów 2017

  Zapraszamy na Święto Plonów do Starego Czarnowa. W tym roku dożynki gminne odbędą się przy kompleksie boisk orlik przy ulicy Szczecińskiej w Starym Czarnowie w dniu 26 sierpnia (sobota) 2017 roku.

  relacja
 • Mleczne święto zawitało do Glinnej

  Glinna stała się po raz drugi mleczną stolicą Pomorza Zachodniego. - Myślę, że każdy, kto wybrał się na nasze święto nie żałował - mówiła o wydarzeniu wójt Gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

  relacja
 • Remont ulicy Słonecznej

  Blisko 700-metrowy odcinek ulicy Słonecznej w Starym Czarnowie idzie do remontu. Roboty budowlane wykona spółka Eurovia Polska, z którą umowę w piątek, 19 maja 2017 roku, podpisała wójt Marzena Grzywińska.

  relacja
 • Świetlica w Kartnie w tym roku

  Jeszcze w tym roku w gminie Stare Czarnowo przybędzie kolejna świetlica. Z nowej infrastruktury skorzystają mieszkańcy Kartna. Rozpoczęcie prac budowalnych umożliwia umowa, którą podpisała wójt Marzena Grzywińska.

  relacja

Jeszcze w tym roku w gminie Stare Czarnowo przybędzie kolejna świetlica. Z nowej infrastruktury skorzystają mieszkańcy Kartna. Umowę dofinansowującą budowę świetlicy wiejskiej ze środków PROW podpisali 9 maja br. marszałek województwa Olgierd Geblewicz oraz wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

 

Nowo wybudowana świetlica w Kartnie stanie się miejscem integracji, nauki i wypoczynku.

- Będzie to pierwsza w gminie świetlica wybudowana od podstaw. Dodatkowo obiekt spełni wszystkie potrzeby osób niepełnosprawnych, a mieszkańcom zagwarantuje odpowiednie warunki do spotkań, samorealizacji i wspólnego spędzania czasu - podkreśla wójt Marzena Grzywińska.

Budynek o powierzchni użytkowej 179 m2 składać się będzie z sali spotkań, kuchni, kotłowni, pomieszczeń gospodarczych, holu, szatni oraz zaplecza socjalnego z toaletami. Przy obiekcie powstanie także taras, parking i chodniki. Koszt inwestycji to prawie 750 tys. zł.

Budowa świetlicy dofinansowana została środkami Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, w ramach lokalnego działania kierowanego przez społeczność. Kwota wsparcia wyniesie 190 889 zł, co stanowi ok. 26 % kwoty całkowitej, potrzebnej na realizację zadania.

- Wierzę, że obiekt stanie się miejscem tętniącym życiem, a aktywność mieszkańców zintegruje ich samych i sprawi, że zechcą nas coraz liczniej odwiedzać turyści. Świetlica ma oferować bogaty program zajęć, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży. To w niej odbywać się będą cykliczne imprezy i wydarzenia edukacyjno-kulturalne - dodaje Marzena Grzywińska.

 

 

 

 

 

 

Budowa świetlicy w Kartnie jest kolejnym przykładem, jak bardzo w ostatnim czasie władze gminy w Starym Czarnowie zintensyfikowały swoje działania w skutecznym poszukiwaniu środków zewnętrznych. Tylko w ostatnich dwóch latach, przy współpracy z organizacjami pozarządowymi, gmina pozyskała ponad 700 tys. zł. To głownie środki Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych, które pozwoliły na realizację różnych społecznych inicjatyw. Teraz dzięki nowej infrastrukturze, przedsięwzięcia takie będą mogły odbywać się również w Kartnie.

Wykonawcą robót jest firma Usługi Remontowo-Budowlane Roman Dębicki z Jenina.