Facebook
czwartek, 18 lipca 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja
 • Nowy dach w Kołbaczu

  Wielorodzinny budynek komunalny przy ulicy Warcisława 7 w Kołbaczu będzie miał nowy dach. Prace przy wymianie poszycia zakończą się w połowie września br. Gmina Stare Czarnowo przeznaczy na ten cel 210 tys. zł.

  relacja
 • II Jarmark Cysterski za nami

  Pokaz historyczny, prezentacje wystawców czy stoiska wystawiennicze - tak wyglądał II Jarmark Cysterski, który stał się kulturalnym wydarzeniem znakomicie integrującym lokalne środowiska.

  relacja
 • Turniej pełen emocji

  Drużyna Abimulana zwyciężyła w tegorocznej edycji turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo. Do rywalizacji na stadionie w Kołbaczu przystąpiło dziewięć gminnych ekip. Emocje trwały do samego końca.

  relacja
 • Rusza budowa trasy rowerowej

  Rusza budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy Stare Czarnowo ze Szczecinem. To jeden z elementów koncepcji spójnej sieci tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim.

  relacja

Dobiegła końca druga edycja konkursu „Cała Gmina w kwiatach”. Zwycięzców ogłoszono i nagrodzono w sobotę, 26 sierpnia 2017 roku w trakcie Święta Plonów w Starym Czarnowie. W tym roku najpiękniejsze ogrody i balkony są w Żelewie i w Glinnej.

 

Konkurs obejmował teren gminy Stare Czarnowo. Jego organizatorem była wójt Marzena Grzywińska.

- To już druga edycja konkursu. Zgłoszone ogrody, skwery i balkony były niezwykłe, zarówno od strony aranżacji, jak i przede wszystkim od strony estetycznej. Dzięki naturalnej, żywej zieleni i kwiatom gmina wspaniale rozkwitła - powiedziała przewodnicząca rady gminy Stare Czarnowo Alina Przybysz.

W tym roku po raz pierwszy zgłoszenia przyjmowane były w dwóch kategoriach: najładniejszy balkon, taras lub parapet na elewacjach budynków oraz na najładniejszy ogród i skwer.

Plebiscyt miał wyłonić najciekawsze rozwiązania dotyczące aranżacji najbliższego otoczenia domowego z wykorzystaniem naturalnej, żywej zieleni, kwiatów i innych elementów dekoracyjnych. Konkurs trwał od 1 czerwca do 31 lipca br. Przez cały ten okres uczestnicy musieli dbać i pielęgnować zgłoszoną przez siebie nieruchomość.

Laureaci konkursu „Cała gmina w kwiatach 2017”:

 1. Kategoria najładniejszy balkon, taras, parapet na elewacjach budynków:
 • zwyciężyła Ewelina Drwal z Glinnej.
 1. Kategoria na najładniejszy ogród i skwer:
 • I miejsce zajęła Jolanta Gruszka z Żelewa,
 • II miejsce zajęła Bogumiła Kućko z Żelewa oraz skwer przy świetlicy wiejskiej w Kołowie zgłoszony przez Kazimierza Bejnarowicza,
 • III miejsce zajęła Teresa Gnutek ze Starego Czarnowa.
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia