Facebook
poniedzialek, 06 lipca 2020 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
Logo Gminy Stare Czarnowo
 • Ułatwienia dla kierowców i pieszych

  Przebudowana została ulica Polna w Starym Czarnowie. Prace prowadzono od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego. Teraz kierowcom i pieszym jest łatwiej.

  relacja
 • Wielki dzień dla sołtysów

  Są aktywni, pomocni, pomysłowi i potrafią integrować mieszkańców. To sołtysi, dla których 11 marca to ważna, a właściwie wyjątkowa data. Swoje święto w gminie Stare Czarnowo obchodziło 12 sołtysów.

  relacja
 • Prezydenckie medale dla małżeńskich par

  Kolejny rok i kolejne małżeńskie jubileusze w naszej gminie. Sześć par z 60-letnim i ponad 50-letnim stażem odebrały w piątek, 6 marca 2020 roku, prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

  relacja
 • ​​​​​​​Glinna z nową drogą i chodnikami

  Dobiegł końca kolejny etap modernizacji drogi wojewódzkiej nr 120. W Glinnej pojawiła się nowa nawierzchnia asfaltowa oraz chodnik po obu stronach ulicy. Koszt inwestycji wyniósł ponad 700 tys. zł.

  relacja
 • Ścieżka rowerowa oficjalnie otwarta

  9 kilometrów drogi asfaltowej, jeden parking Bike&Ride, dwa miejsca przystankowe i piękne krajobrazy gminy Stare Czarnowo. To wszystko czeka na rowerzystów na drodze rowerowej ze Szczecina do Starego Czarnowa, oficjalnie otwartej w sobotę, 19 października br.

  relacja

Warsztaty z robotyki, lekcje językowe, a nawet festiwal nauki. Wielkie edukacyjne przedsięwzięcie „Akademia Aktywności” dociera do gminy Stare Czarnowo. Skierowane zostanie do uczniów Zespołu Szkół w Kołbaczu. Pierwsze zajęcie ruszą już na początku 2018 roku. Drogę projektowi otworzyła umowa, którą 28 września 2017 roku w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Szczecinie podpisała wójt Marzena Grzywińska.

W projekcie „Akademia aktywności” udział wezmą uczniowie oraz nauczyciele szkoły podstawowej i gimnazjum Zespołu Szkół w Kołbaczu. To w sumie ponad 200 osób. Rezultatem przedsięwzięcia ma być rozwój kompetencji kluczowych i naukowo-technicznych młodzieży, a także poradnictwo zawodowe. Edukacyjne działania kładą nacisk przede wszystkim na metody oparte o eksperyment np.: w laboratoriach oraz użycie narzędzi cyfrowych np.: przy robotyce.

Zajęcia rozpoczną się już na początku 2018 roku i potrwają do końca sierpnia 2019 roku. Rekrutacja uczestników odbyła się w listopadzie br. Poprzedziła ją akcja informacyjna obejmująca spotkania z uczniami, nauczycielami i rodzicami. Do końca roku zaś zakupione zostanie wyposażenie TIK i pracowni przedmiotowych do matematyki, przyrody, chemii, biologii i geografii, co znacząco ułatwi i uatrakcyjni zaplanowane elementy projektu.

- Ilość i rodzaj działań jest wprost przeogromna. Jestem przekonana, że każdy uczeń zainteresowany projektem będzie mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Osobiście najbardziej interesują mnie zajęcia z robotyki, z których z przyjemnością bym skorzystała - mówi wójt Marzena Grzywińska.

Dzięki „Akademii aktywności” uczniowie będą mogli wziąć udział w licznych propozycjach pozalekcyjnych. To zajęcia logopedyczne, warsztaty korekcyjno-kompensacyjne, socjoterapeutyczne, wyrównawczo-dydaktyczne, matematyczne czy przyrodniczo-ekologiczne. Nie zabraknie także lekcji z języka angielskiego i niemieckiego oraz ćwiczeń w zakresie programowania, edukacyjnych gier planszowych z przedsiębiorczości czy doradztwa zawodowego. Na tym jednak nie koniec atrakcji. Młodzież bowiem skorzysta jeszcze z półkolonii eskperymentalnych, warsztatów w Muzeum Narodowym w Szczecinie czy wyjazdów edukacyjneych m.in. do Muzeum 6D - Maszoperia w Kołobrzegu. Kulminacyjnym punktem projektu będzie Festiwal Nauki, w trakcie którego uczniowie otrzymają szansę obserwowania, odkrywania praw i zależności otaczającego ich świata.

Celem projektu jest, aby do 31.08.2019 r. 140 uczniów (70K; 70M) uczęszczających do Zespołu Szkół w Kołbaczu, gmina Stare Czarnowo, woj. zachodniopomorskie, zdobyło kompetencje kluczowe oraz właściwe postawy i umiejętności niezbędne na rynku pracy poprzez:

 • zajęcia pozalekcyjne rozwijające: kompetencje kluczowe, umiejętności matematyczno-przyrodnicze oraz właściwe postawy i umiejętności: kreatywność, innowacyjność i pracę zespołową,
 • szkolenie nauczycieli 8 (8K) z nowoczesnych form przeprowadzania zajęć z zakresu TIK-programowanie oraz przeprowadzanie zajęć z użyciem metody eksperymentu,
 • doposażenie pracowni przedmiotowych w sprzęt i pomoce dydaktyczne do nauczania przedmiotów przyrodniczych i matematycznych oraz narzędzie TIK.

Dofinansowanie projektu z UE: 732 192,90 zł
Numer projektu: RPZP.08.03.00-32-K023/17

Wartość edukacyjnego przedsięwzięcia oszacowano na prawie 780 tys. zł. Wkład własny niefinansowy Gminy Stare Czarnowo zapewniony zostanie w postaci sal lekcyjnych. Projekt dofinansowany został przez Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

 

 • Spis rolny 2020
 • BIP
 • ePUAP2
 • obywatel.gov.pl
 • CEIDG
 • LGD WIR
 • ZGDO
 • mapa gminy
 • plany miejscowe
 • obszary chronione
 • Cmentarz w Starym Czarnowie
 • Fundusz Dróg Samorządowych
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia