Facebook
wtorek, 23 stycznia 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
  • Tu powstanie nowa świetlica

    Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

    relacja
  • Przebudowano drogę w Żelewie

    Nowe pół kilometra infrastruktury transportowej cieszy mieszkańców Żelewa. Chodzi o przebudowaną drogę gminną. Prace zakończono na początku grudnia 2017 roku.

    relacja
  • ​​​​​​​Od ozdobnych krzewów po wino

    Powiat gryfiński coraz bardziej winem stoi. Po założeniu winiarskiego biznesu przez rodzinę Turnau w Baniewicach, z produkcją szlachetnego trunku planuje ruszyć Mirosław Grabowski z Binowa.

    relacja
  • Pięknych jubileuszy ciąg dalszy

    Kolejnych pięć pięknych jubileuszy miało miejsce w gminie Stare Czarnowo. Cztery pary z 50- oraz jedna z ponad 60-letnim małżeńskim stażem odebrały prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

    relacja
  • Seniorzy świętowali swój dzień

    Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo Dzień Seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 10 listopada. Spotkanie miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie.

    relacja

Święto Trzech Króli w gminie Stare Czarnowo obchodzone było w tym roku w sposób wyjątkowy. Dyrekcja Zespołu Szkół w Kołbaczu, przedstawiciele Róż z parafii pw. NSPJ oraz Rada Sołecka Kołbacza zorganizowała dla wszystkich mieszkańców gminy spotkanie w świetlicy wiejskiej w Kołbaczu.

 

Przy efektownie udekorowanym stole, blasku świec i barwnej choince, mieszkańcy gminy Stare Czarnowo mogli podziwiać przedstawienie pt. „Jasełka na wesoło” oraz zachwycać się pięknem wykonania polskich kolęd. Wszystko to przygotowali uczniowie Zespołu Szkół w Kołbaczu, pod czujnym okiem Agnieszki Cieślickiej i Jolanty Ślęzak.

- Jestem pod wrażeniem zaangażowania u młodych ludzi, którzy w wesoły i nowatorski sposób, potrafią  podtrzymywać ludowe tradycje. Wierzę, że jasełka oraz wspólne kolędowanie już na stałe zapisały się w kalendarzu imprez naszej gminy - podkreśliła wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Ten świąteczny nastrój podkreśliły życzenia, łamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie.