Facebook
wtorek, 26 marca 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Uroczyście obchodzili swój dzień

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo Dzień Seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 12 października. Spotkanie miało miejsce w świetlicy w Starym Czarnowie.

  relacja
 • Nowa świetlica dla mieszkańców

  Gmina Stare Czarnowo nie zwalnia tempa z inwestycjami w infrastrukturę społeczno-edukacyjno-kulturalną. W miejsce starej, niszczejącej świetlicy w Dębinie, powstał nowy obiekt.

  relacja
 • Drogowa rewolucja w Kołbaczu

  Trzy główne ciągi komunikacyjne w Kołbaczu przeszły gruntowną przebudowę. Modernizacji poddano ulice Bogusława, Cystersów i Szarych Mnichów.

  relacja
 • ​​​​​​​Święto plonów w Kołbaczu

  Rolnicy z gminy Stare Czarnowo podziękowali za tegoroczne plony. Tradycyjnie nie brakowało barwnego korowodu z kolorowymi wieńcami dożynkowymi, zabaw i konkursów, a także specjałów lokalnego jadła czy muzyki.

  relacja

11 marca to ważna data dla polskich sołtysów, bez których żadna lokalna demokracja nie miałaby prawa istnieć. Święto to obchodzono także w gminie Stare Czarnowo, gdzie jest 12 sołtysów. Połączono je z dyskusją o planach na najbliższe miesiące. Spotkanie odbyło się w piątek, 9 marca br. w Urzędzie Gminy.

 

W spotkaniu udział wzięło 9 sołtysów z: Binowa, Dobropola Gryfińskiego, Glinnej, Kartna, Komorówka, Nieznania, Starego Czarnowa, Żelewa i Żelisławca. Rozpoczęło je serdeczne przywitanie przez wójta gminy Stare Czarnowo Marzenę Grzywińską i przewodniczącą Rady Gminy Stare Czarnowo Alinę Przybysz. W tym szczególnym dniu nie zabrakło życzeń i podziękowań.

- Wszystkie zmiany, jakie odczuwamy w gminie, to efekt współpracy władz gminy i sołectw. To tylko potwierdza tezę, że współpraca popłaca - mówiła wójt Marzena Grzywińska. - Takiej owocnej współpracy, a także wytrwałości, sił i zdrowia wszystkim sołtysom życzę - dodała przewodnicząca Alina Przybysz.

Obchody Dnia Sołtysa miały na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę i zaangażowanie oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa na wsi. Piątkowe spotkanie było także doskonałą okazją do prezentacji zaplanowanych inwestycji i wydarzeń finansowanych w ramach środków funduszu sołeckiego na 2018 roku.

- Stare Czarnowo aż 73% swojego budżetu przeznaczyło na inwestycje. Wyposażenie siłowni zewnętrznej czy zakup stołów i ławek pod wiatę to tylko część z nich. Będą to zadania uzgodnione przez mieszkańców we wrześniu 2017 roku - przypomniała sołtys Starego Czarnowa Bożena Froncala.

Sporo miejsca poświęcono inwestycjom oraz utrzymaniu infrastruktury drogowej. Władze gminy zapoznały się także z uwagami i problemami zgłaszanymi przez sołtysów.

- To bardzo fajnie, że w dniu naszego święta mogliśmy spotkać się z władzami gminy i porozmawiać na wiele ważnych tematów. Cieszy aktywność naszego lokalnego samorządu, bo to przekłada się na życie mieszkańców. W moim sołectwie uda się w tym roku m.in. wyremontować świetlice i zrobić projekt drugiego etapu przebudowy drogi w Żelewie  - przyznała sołtys Żelewa Halina Hoduń.

Ponadto nie zabrakło informacji o projektach jakie Gmina Stare Czarnowo zaplanowała do realizacji w 2018 roku, a o które stara się ze środków zewnętrznych np.: w ramach grantów sołeckich czy programu OSA, czyli rządowego programu budowy Otwartych Stref Aktywności.

W spotkaniu udział wzięli również gminni dzielnicowi, którzy przybliżyli mapę zagrożeń.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia