Facebook
czwartek, 16 sierpnia 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Droga w Żelisławcu zostanie przebudowana

  Ponad 2-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 120 zostanie przebudowany. Chodzi o odcinek trasy od strefy przemysłowej w Gardnie do Żelisławca.

  relacja
 • Strażacy OSP walczyli o triumf

  W Kołbaczu odbyły się zawody sportowo – pożarnicze, których uczestnikami byli strażacy – ochotnicy z powiatu gryfińskiego oraz Vorpommern-Greifswald z Niemiec. Zawody dofinansowano w ramach programu INTERREG.

  relacja
 • Pięknych jubileuszy ciąg dalszy

  Kolejnych sześć pięknych jubileuszy miało miejsce w gminie Stare Czarnowo. Pięć par z 50- oraz jedna z ponad 60-letnim małżeńskim stażem odebrały prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

  relacja
 • Modernizacja na miarę XXI wieku

  Oświatowych zmian w gminie Stare Czarnowo ciąg dalszy. Rozstrzygnięto już przetarg na modernizację Zespołu Szkół w Kołbaczu. Prace zakończą się do połowy października 2018 roku.

  relacja
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja

Ponad 2-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 120 zostanie przebudowany. Chodzi o odcinek trasy od strefy przemysłowej w Gardnie do Żelisławca. Porozumienie związane z remontem tej części trasy zawarła wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska i zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz. Towarzyszyła im radna województwa Ewa Dudar.

 

Remont będzie mieć miejsce jeszcze w 2018 roku. Zmodernizowany zostanie odcinek od ronda przy strefie przemysłowej w Gardnie do końca miejscowości Żelisławiec.

- To dobre wieści dla kierowców, choć szczególnie mieszkańców gminy. Poprawa stanu drogi to w rzeczywistości poprawa stanu kolejnego odcinka naszej drogowej infrastruktury - przyznała wójt Marzena Grzywińska.

Na odcinku ponad dwóch kilometrów wymieniona zostanie nawierzchnia asfaltowa.

- Stopniowo i regularnie modernizujemy co roku kilometry tras wojewódzkich. Często te niemałe remonty wspomagamy funduszami unijnymi. Droga wojewódzka nr 120 to istotne połączenie w zachodniej części regionu - przekonywał marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Ponadto w samym Żelisławcu powstanie nowy chodnik, a ten istniejący zostanie przełożony. Powstaną również miejsca parkingowe m.in. przy świetlicy, zjazdy do posesji i zatoka postojowa dla autobusów dowożących dzieci do szkoły. Nie zapomniano przy tym o oznakowaniu poziomym i pionowym.

- To inwestycja na rzecz poprawy bezpieczeństwa i komfortu jazdy - podkreśliła radna województwa Ewa Dudar.

Przebudowa drogi zostanie zakończona do końca listopada 2018 roku. Koszt inwestycji wyniesie ponad 2,9 mln zł. Gmina Stare Czarnowo z własnego budżetu przekaże 400 tys. zł. Pozostałą kwotę - 2,5 mln zł - wyłoży Urząd Marszałkowski, co stanowi aż 86% kosztów inwestycji.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia