Facebook
poniedzialek, 14 października 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja
 • Narodowe czytanie nowel

  Gmina Stare Czarnowo po raz pierwszy włączyła się do akcji „Narodowe Czytanie”. Mieszkańcy mogli wziąć w niej udział w sobotę, 7 września 2019 roku. Wydarzenie odbyło się w hali sportowej w Kołbaczu.

  relacja
 • Szkoła gotowa na nowe wyzwania

  Największa gminna, edukacyjna inwestycja prowadzona w ciągu ostatnich czterech lat dobiegła końca. Uczniowie Zespołu Szkół w Kołbaczu rozpoczęli rok szkolny 2019/2020 w warunkach na miarę XXI wieku.

  relacja
 • Rusza budowa trasy rowerowej

  Rusza budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy Stare Czarnowo ze Szczecinem. To jeden z elementów koncepcji spójnej sieci tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim.

  relacja

Już po wakacjach plaża w Żelisławcu przy jeziorze Glinna stanie się ponownie atrakcyjnym miejscem do rekreacji. Prace modernizacyjne ruszą we wrześniu, bowiem właśnie podpisano umowę z wykonawcą robót. Będzie nim Insan Sp. z o.o. z Dębiny.

 

 

Na takie miejsca czekają mieszkańcy. To tu będzie można spędzić miło i aktywnie czas z rodziną czy przyjaciółmi.

- Takimi inwestycjami w pogranicza turystyki i rekreacji zachęcamy także turystów do częstszych odwiedzin gminy, która co wielokrotnie powtarzam, jest piękna z natury - przekonuje wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Ten zaniedbany wcześniej teren po wakacyjnym sezonie zmieni swoje oblicze. Do końca września 2019 roku zostanie bowiem on kompleksowo zagospodarowany. Działka będzie wyrównana. Dosiana zostanie trawa oraz pojawią się schody w formie drewnianej palisady. Nie zabraknie wiat ogniskowych oraz boiska do siatkówki. Całość uzupełni mała architektura: ławki, kosze i przebieralnie, a na najmłodszych czekać z kolei będzie mały plac zabaw.

- Tym sposobem dbamy o naszą lokalną społeczność, a także poszerzamy ogólnodostępną bazę turystyczną i ofertę rekreacyjną - zauważa gminny radny, a na co dzień mieszkaniec Żelisławca Dariusz Ruszczycki.

Koszt zagospodarowania terenu przy żelisławieckiej plaży wyniesie prawie 120 tys. zł. W tej kwocie 100 tys. zł stanowi dofinansowanie z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze.

Dofinansowanie projektu z UE: 99 994,00 zł
Numer projektu: 00139-6523.2-SW1610213/18

Planowana operacja zgodna jest z celami i wpisuje się w Cel główny 1 tj. Wzrost aktywności gospodarczej, innowacyjności i atrakcyjności przestrzennej obszaru z zachowaniem i ochroną wartości przyrodniczych i kulturowych; oraz przyczyni się do osiągnięcia celu szczegółowego LSR 1.2 tj. Racjonalne wykorzystanie zasobów środowiska przyrodniczego i dziedzictwa historycznego obszaru.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia