Facebook
czwartek, 20 lutego 2020 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
Logo Gminy Stare Czarnowo
 • Wyjątkowy dzień dla wyjątkowych osób

  Są aktywni, kreatywni, pełni energii i niezwykle pomocni. Chodzi o seniorów, którzy swoje święto mieli w piątek, 15 listopada 2019 roku. Spotkanie z nimi miało miejsce w świetlicy w Starym Czarnowie.

  relacja
 • Ścieżka rowerowa oficjalnie otwarta

  9 kilometrów drogi asfaltowej, jeden parking Bike&Ride, dwa miejsca przystankowe i piękne krajobrazy gminy Stare Czarnowo. To wszystko czeka na rowerzystów na drodze rowerowej ze Szczecina do Starego Czarnowa, oficjalnie otwartej w sobotę, 19 października br.

  relacja
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja
 • Narodowe czytanie nowel

  Gmina Stare Czarnowo po raz pierwszy włączyła się do akcji „Narodowe Czytanie”. Mieszkańcy mogli wziąć w niej udział w sobotę, 7 września 2019 roku. Wydarzenie odbyło się w hali sportowej w Kołbaczu.

  relacja
 • Szkoła gotowa na nowe wyzwania

  Największa gminna, edukacyjna inwestycja prowadzona w ciągu ostatnich czterech lat dobiegła końca. Uczniowie Zespołu Szkół w Kołbaczu rozpoczęli rok szkolny 2019/2020 w warunkach na miarę XXI wieku.

  relacja

Plaża w Żelisławcu przy jeziorze Glinna stała się ponownie atrakcyjnym miejscem do odpoczynku i rekreacji. Prace modernizacyjne prowadzono po zakończeniu tegorocznego sezonu letniego.

 

 

Na takie właśnie miejsce czekali mieszkańcy. Po kompleksowej modernizacji można tu spędzić czas z rodziną czy przyjaciółmi jeszcze przyjemniej i bardziej aktywnie.

- Gmina Stare Czarnowo jest piękna z natury. Takimi inwestycjami jak ta, pragniemy jeszcze bardziej pokazać jej największe atuty, do których bez wątpienia należy przyroda. W ten sposób tworzymy również mieszkańcom idealną możliwość do odpoczynku oraz rekreacji, jak i zachęcamy turystów do częstszych wizyt na naszym terenie - tak inwestycję oceniła wójt Marzena Grzywińska.

Zaniedbany wcześniej teren - po wakacyjnym sezonie - mocno zmienił swoje oblicze. Działka została wyrównana. Dosiano trawę oraz pojawiły się schody w formie drewnianej palisady. Pojawiła się wiata ogniskowa oraz boisko do siatkówki. Całość uzupełniła mała architektura: ławki, kosze i przebieralnie, a na najmłodszych czeka z kolei mały plac zabaw.

- Władze gmina zgodnie z zapowiedziami regularnie poszerzają ogólnodostępną bazę turystyczną i ofertę rekreacyjną. Co ważne czynią to w bliskiej współpracy z mieszkańcami. Efekty prac z pewnością ucieszyły lokalną społeczność - przyznał gminny radny i mieszkaniec Żelisławca Dariusz Ruszczycki.

Koszt zagospodarowania terenu przy żelisławieckiej plaży wyniesie prawie 120 tys. zł. W tej kwocie 100 tys. zł stanowi dofinansowanie z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014-2020.

Dofinansowanie projektu z UE: 99 994,00 zł
Numer projektu: 00139-6523.2-SW1610213/18

Operacja w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" w ramach Priorytetu 4 "Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej', objętego Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze".

Planowana operacja zgodna jest z celami i wpisuje się w Cel główny 1 tj. Wzrost aktywności gospodarczej, innowacyjności i atrakcyjności przestrzennej obszaru z zachowaniem i ochroną wartości przyrodniczych i kulturowych; oraz przyczyni się do osiągnięcia celu szczegółowego LSR 1.2 tj. Racjonalne wykorzystanie zasobów środowiska przyrodniczego i dziedzictwa historycznego obszaru.

Celem operacji jest tworzenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, terytorialnie związanej z działalnością rybacką w gminie Stare Czarnowo poprzez zagospodarowanie terenu przy plaży jeziora Glinna w Żelisławcu.

 • Ścieżka
 • BIP
 • ePUAP2
 • obywatel.gov.pl
 • CEIDG
 • LGD WIR
 • ZGDO
 • mapa gminy
 • plany miejscowe
 • punkty adresowe
 • obszary chronione
 • Cmentarz w Starym Czarnowie
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia