Facebook
wtorek, 26 marca 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Uroczyście obchodzili swój dzień

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo Dzień Seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 12 października. Spotkanie miało miejsce w świetlicy w Starym Czarnowie.

  relacja
 • Nowa świetlica dla mieszkańców

  Gmina Stare Czarnowo nie zwalnia tempa z inwestycjami w infrastrukturę społeczno-edukacyjno-kulturalną. W miejsce starej, niszczejącej świetlicy w Dębinie, powstał nowy obiekt.

  relacja
 • Drogowa rewolucja w Kołbaczu

  Trzy główne ciągi komunikacyjne w Kołbaczu przeszły gruntowną przebudowę. Modernizacji poddano ulice Bogusława, Cystersów i Szarych Mnichów.

  relacja
 • ​​​​​​​Święto plonów w Kołbaczu

  Rolnicy z gminy Stare Czarnowo podziękowali za tegoroczne plony. Tradycyjnie nie brakowało barwnego korowodu z kolorowymi wieńcami dożynkowymi, zabaw i konkursów, a także specjałów lokalnego jadła czy muzyki.

  relacja

Prawie 18 ton żywności, 123 rodziny i blisko 350 osób - to tegoroczny bilans wdrażania w gminie Stare Czarnowo Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. To jednak nie jedyne formy wsparcia dla potrzebujących. Działania będą kontynuowane także w 2019 roku.

Oprócz przekazywania artykułów spożywczych potrzebujący mogli skorzystać dodatkowo z warsztatów dietetycznych. Pomoc organizuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie.

- Artykuły spożywcze mogą otrzymać mieszkańcy gminy, którzy nie przekraczają określonego miesięcznego kryterium dochodowego. Od stycznia 2018 roku kryterium to wynosi: 1 402 zł netto na osobę samotną i 1 056 zł netto na osobę w rodzinie - wyjaśnia kierownik GOPS  w Starym Czarnowie Elżbieta Adrabińska.

Od listopada 2017 roku paczki żywnościowe wydane są na miejscu w gminie. To efekt współpracy z Polskim Komitetem Pomocy Społecznej w Szczecinie. O terminach i miejscu odbioru GOPS informuje na stronie internetowej: www.gops.stareczarnowo.pl oraz telefonicznie.

- Do kwietnia 2017 roku żywność wydawana była w siedzibie szczecińskiego PKPS przy ul. Robotniczej. W wyniku nawiązania współpracy od ponad roku odbywa się na terenie gminy. To ogromne udogodnienie dla naszych mieszkańców - przyznaje radna Rady Gminy Stare Czarnowo Bożena Froncala.

Osoby, które chcą skorzystać z pomocy mogą zgłaszać się do GOPS w godzinach od 7.15-15.15 lub kontaktować się telefonicznie pod numerem: 91 312 41 41.

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia