Facebook
czwartek, 18 lipca 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja
 • Nowy dach w Kołbaczu

  Wielorodzinny budynek komunalny przy ulicy Warcisława 7 w Kołbaczu będzie miał nowy dach. Prace przy wymianie poszycia zakończą się w połowie września br. Gmina Stare Czarnowo przeznaczy na ten cel 210 tys. zł.

  relacja
 • II Jarmark Cysterski za nami

  Pokaz historyczny, prezentacje wystawców czy stoiska wystawiennicze - tak wyglądał II Jarmark Cysterski, który stał się kulturalnym wydarzeniem znakomicie integrującym lokalne środowiska.

  relacja
 • Turniej pełen emocji

  Drużyna Abimulana zwyciężyła w tegorocznej edycji turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo. Do rywalizacji na stadionie w Kołbaczu przystąpiło dziewięć gminnych ekip. Emocje trwały do samego końca.

  relacja
 • Rusza budowa trasy rowerowej

  Rusza budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy Stare Czarnowo ze Szczecinem. To jeden z elementów koncepcji spójnej sieci tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim.

  relacja

Prawie 18 ton żywności, 123 rodziny i blisko 350 osób - to tegoroczny bilans wdrażania w gminie Stare Czarnowo Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. To jednak nie jedyne formy wsparcia dla potrzebujących. Działania będą kontynuowane także w 2019 roku.

Oprócz przekazywania artykułów spożywczych potrzebujący mogli skorzystać dodatkowo z warsztatów dietetycznych. Pomoc organizuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie.

- Artykuły spożywcze mogą otrzymać mieszkańcy gminy, którzy nie przekraczają określonego miesięcznego kryterium dochodowego. Od stycznia 2018 roku kryterium to wynosi: 1 402 zł netto na osobę samotną i 1 056 zł netto na osobę w rodzinie - wyjaśnia kierownik GOPS  w Starym Czarnowie Elżbieta Adrabińska.

Od listopada 2017 roku paczki żywnościowe wydane są na miejscu w gminie. To efekt współpracy z Polskim Komitetem Pomocy Społecznej w Szczecinie. O terminach i miejscu odbioru GOPS informuje na stronie internetowej: www.gops.stareczarnowo.pl oraz telefonicznie.

- Do kwietnia 2017 roku żywność wydawana była w siedzibie szczecińskiego PKPS przy ul. Robotniczej. W wyniku nawiązania współpracy od ponad roku odbywa się na terenie gminy. To ogromne udogodnienie dla naszych mieszkańców - przyznaje radna Rady Gminy Stare Czarnowo Bożena Froncala.

Osoby, które chcą skorzystać z pomocy mogą zgłaszać się do GOPS w godzinach od 7.15-15.15 lub kontaktować się telefonicznie pod numerem: 91 312 41 41.

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia