Facebook
wtorek, 26 marca 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Uroczyście obchodzili swój dzień

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo Dzień Seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 12 października. Spotkanie miało miejsce w świetlicy w Starym Czarnowie.

  relacja
 • Nowa świetlica dla mieszkańców

  Gmina Stare Czarnowo nie zwalnia tempa z inwestycjami w infrastrukturę społeczno-edukacyjno-kulturalną. W miejsce starej, niszczejącej świetlicy w Dębinie, powstał nowy obiekt.

  relacja
 • Drogowa rewolucja w Kołbaczu

  Trzy główne ciągi komunikacyjne w Kołbaczu przeszły gruntowną przebudowę. Modernizacji poddano ulice Bogusława, Cystersów i Szarych Mnichów.

  relacja
 • ​​​​​​​Święto plonów w Kołbaczu

  Rolnicy z gminy Stare Czarnowo podziękowali za tegoroczne plony. Tradycyjnie nie brakowało barwnego korowodu z kolorowymi wieńcami dożynkowymi, zabaw i konkursów, a także specjałów lokalnego jadła czy muzyki.

  relacja

Wybory sołtysów i członków rad sołeckich odbędą się w drugiej połowie marca. To mieszkańcy sołectw zdecydują o wyborze swoich przedstawicieli na kolejne lata.

 

 

 

Zgodnie z Zarządzeniem nr 15.2019 Wójta Gminy Stare Czarnowo z dnia 5 marca 2019 r. w sprawie zwołania zebrań wiejskich w celu przeprowadzenia wyborów na sołtysów i członków rad sołeckich we wszystkich sołectwach Gminy Stare Czarnowo, prezentujemy harmonogram zebrań wiejskich oraz ustalony porządek obrad.

Zgodnie z art. 22 ust. 2 statutów sołectw, kandydatem na sołtysa i członka rady sołeckiej mogą być wyłącznie stali mieszkańcy danego sołectwa.

 

Porządek zebrań:

1) Otwarcie zebrania wiejskiego, stwierdzenie quorum.

2) Sprawozdanie z działalności sołtysa z ostatniej kadencji.

3) Wybór członków komisji skrutacyjnej.

4) Przeprowadzenie wyborów na sołtysa:

 1. przyjęcie zgłoszeń kandydatów na sołtysa,
 2. prezentacja kandydatów,
 3. przeprowadzenie głosowania,
 4. ogłoszenie wyników głosowania.

5) Przeprowadzenie wyborów na członków rady sołeckiej:

 1. przyjęcie zgłoszeń kandydatów na członków rady sołeckiej,
 2. prezentacja kandydatów,
 3. przeprowadzenie głosowania,
 4. ogłoszenie wyników głosowania.

6) Sporządzenie protokołu z przeprowadzonych wyborów.

7) Zakończenie zebrania.

Załącznik:

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia