Facebook
niedziela, 26 maja 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • II Jarmark Cysterski za nami

  Pokaz historyczny, prezentacje wystawców czy stoiska wystawiennicze - tak wyglądał II Jarmark Cysterski, który stał się kulturalnym wydarzeniem znakomicie integrującym lokalne środowiska.

  relacja
 • Turniej pełen emocji

  Drużyna Abimulana zwyciężyła w tegorocznej edycji turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo. Do rywalizacji na stadionie w Kołbaczu przystąpiło dziewięć gminnych ekip. Emocje trwały do samego końca.

  relacja
 • Rusza budowa trasy rowerowej

  Rusza budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy Stare Czarnowo ze Szczecinem. To jeden z elementów koncepcji spójnej sieci tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim.

  relacja

Wybory sołtysów i członków rad sołeckich odbędą się w drugiej połowie marca. To mieszkańcy sołectw zdecydują o wyborze swoich przedstawicieli na kolejne lata.

 

 

 

Zgodnie z Zarządzeniem nr 15.2019 Wójta Gminy Stare Czarnowo z dnia 5 marca 2019 r. w sprawie zwołania zebrań wiejskich w celu przeprowadzenia wyborów na sołtysów i członków rad sołeckich we wszystkich sołectwach Gminy Stare Czarnowo, prezentujemy harmonogram zebrań wiejskich oraz ustalony porządek obrad.

Zgodnie z art. 22 ust. 2 statutów sołectw, kandydatem na sołtysa i członka rady sołeckiej mogą być wyłącznie stali mieszkańcy danego sołectwa.

 

Porządek zebrań:

1) Otwarcie zebrania wiejskiego, stwierdzenie quorum.

2) Sprawozdanie z działalności sołtysa z ostatniej kadencji.

3) Wybór członków komisji skrutacyjnej.

4) Przeprowadzenie wyborów na sołtysa:

 1. przyjęcie zgłoszeń kandydatów na sołtysa,
 2. prezentacja kandydatów,
 3. przeprowadzenie głosowania,
 4. ogłoszenie wyników głosowania.

5) Przeprowadzenie wyborów na członków rady sołeckiej:

 1. przyjęcie zgłoszeń kandydatów na członków rady sołeckiej,
 2. prezentacja kandydatów,
 3. przeprowadzenie głosowania,
 4. ogłoszenie wyników głosowania.

6) Sporządzenie protokołu z przeprowadzonych wyborów.

7) Zakończenie zebrania.

Załącznik:

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia