Facebook
czwartek, 18 lipca 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja
 • Nowy dach w Kołbaczu

  Wielorodzinny budynek komunalny przy ulicy Warcisława 7 w Kołbaczu będzie miał nowy dach. Prace przy wymianie poszycia zakończą się w połowie września br. Gmina Stare Czarnowo przeznaczy na ten cel 210 tys. zł.

  relacja
 • II Jarmark Cysterski za nami

  Pokaz historyczny, prezentacje wystawców czy stoiska wystawiennicze - tak wyglądał II Jarmark Cysterski, który stał się kulturalnym wydarzeniem znakomicie integrującym lokalne środowiska.

  relacja
 • Turniej pełen emocji

  Drużyna Abimulana zwyciężyła w tegorocznej edycji turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo. Do rywalizacji na stadionie w Kołbaczu przystąpiło dziewięć gminnych ekip. Emocje trwały do samego końca.

  relacja
 • Rusza budowa trasy rowerowej

  Rusza budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy Stare Czarnowo ze Szczecinem. To jeden z elementów koncepcji spójnej sieci tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim.

  relacja

Wielorodzinny budynek komunalny przy ulicy Warcisława 7 w Kołbaczu będzie miał nowy dach. Prace przy wymianie poszycia zakończą się w połowie września br. Gmina Stare Czarnowo przeznaczy na ten cel 210 tys. zł.

 

 

Remont obejmie roboty rozbiórkowe dotychczasowego dachu, montaż nowego poszycia z blachodachówki wraz z rynnami i rurami, a także prace murarskie przy kominach, w tym sprawdzenie m.in. ich drożności, prace impregnacyjne czy wymianę instalacji odgromowej.

- Starannie przygotowaliśmy pełną dokumentację, która umożliwia rozpoczęcie prac. Każdy dom zaczyna się od dachu, dlatego dbając o bezpieczeństwo i spokój mieszkańców zdecydowaliśmy o rozpoczęciu prac remontowych - tłumaczy zastępca wójta gminy Stare Czarnowo Marcin Krawczyk.

Zakończenie działań modernizacyjnych spodziewane jest w połowie września br. Wszystkie materiały użyte przy remoncie dachu będą spełniać aktualne krajowe wymogi techniczne i odpowiadać obowiązującym polskim normom.

Koszt inwestycji wyniesie ponad 210 tys. zł. Wykona go Rzemieślniczy Zakład Dekarsko-Blacharski, Ogólnobudowlany Roman Gumiński ze Stargardu.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia