Facebook
poniedzialek, 14 października 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja
 • Narodowe czytanie nowel

  Gmina Stare Czarnowo po raz pierwszy włączyła się do akcji „Narodowe Czytanie”. Mieszkańcy mogli wziąć w niej udział w sobotę, 7 września 2019 roku. Wydarzenie odbyło się w hali sportowej w Kołbaczu.

  relacja
 • Szkoła gotowa na nowe wyzwania

  Największa gminna, edukacyjna inwestycja prowadzona w ciągu ostatnich czterech lat dobiegła końca. Uczniowie Zespołu Szkół w Kołbaczu rozpoczęli rok szkolny 2019/2020 w warunkach na miarę XXI wieku.

  relacja

Jeszcze w tym roku boisko w Dębinie zostanie przebudowane. Uda się to dzięki umowie podpisanej w czwartek, 25 lipca 2019 roku w Starym Czarnowie przez wicemarszałka województwa Jarosława Rzepę i wójt Marzenę Grzywińską. Przy podpisaniu umowy obecny był także radny Damian Rabenda.

 

Umowa obejmuje modernizację boiska sportowego w Dębinie. Koszt inwestycji oszacowano na 40 tys. zł. Wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego wyniesie 18,5 tys. zł.

- Rok 2019 to kolejny rok, w którym Urząd Marszałkowski pokrywa zachodniopomorskim gminom i powiatom część kosztów budowy, modernizacji czy remontów infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Z przeznaczonych dla nich środków - 1 350 000 zł - skorzysta ponad 80 lokalnych samorządów. Remonty, modernizacje i doposażenia obejmują m.in. hale sportowe, sale gimnastyczne, stadiony, boiska piłkarskie, przystanie żeglarskie, siłownie zewnętrzne, strzelnice, tory wodne czy bieżnie lekkoatletyczne. Wśród nich jest m.in. obiekt w Dębinie - podkreślił zachodniopomorski wicemarszałek Jarosława Rzepa.

Zakres prac przewiduje montaż piłkochwytu, dosianie trawy i wyrównanie płyty boiska oraz przygotowanie piaszczystego miejsca do gry w siatkówkę plażową. Ponadto wymienione będą ławki, jak i zamontowane zostanie nowe oświetlenie. Obiekt wzbogaci się o nowe bramki do gry w piłkę, a także - od strony pól - o ogrodzenie chroniące przed dzikami oraz szafkę elektryczną, dzięki czemu zwiększy się możliwość organizacji różnego rodzaju przedsięwzięć plenerowych na obiekcie.

Boisko w Dębinie zlokalizowane jest za wybudowaną w 2018 roku świetlicą wiejską. Obecnie można na nim wyłącznie grać w piłkę nożną. Nie posiada ogrodzenia i oświetlenia, ławki są poniszczone, a nierówna murawa sprawia, że łatwo doznać na obiekcie urazu czy kontuzji. Teraz sytuacja się zmieni. - To efekt współpracy władz gminy i mieszkańców miejscowości, którzy zabiegali od kilku lat o zmianę profilu boiska, na boisko wielofunkcyjne, tak aby można było organizować na nim zarówno mecze piłki nożnej, jak i rozgrywki w siatkówkę plażową - przyznała wójt Marzena Grzywińska.

Zakończenie prac planowane jest na koniec października br.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia