Facebook
sobota, 24 sierpnia 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Modernizacja kolejnych świetlic

  Gmina Stare Czarnowo nie zwalnia tempa z remontami swojej infrastruktury kulturalnej. Remontu doczekają się świetlice w Binowie i Nieznaniu. Umowę na wykonanie prac we wtorek, 30 lipca br. podpisała wójt Marzena Grzywińska.

  relacja
 • Puchar powędrował do Binowa

  Pięć zespołów rywalizowało w turnieju siatkówki plażowej w Żelewie o puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo. Emocji nad Miedwiem nie brakowało. Zawody rozegrano w sobotę, 27 lipca 2019 r.

  relacja
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja
 • Nowy dach w Kołbaczu

  Wielorodzinny budynek komunalny przy ulicy Warcisława 7 w Kołbaczu będzie miał nowy dach. Prace przy wymianie poszycia zakończą się w połowie września br. Gmina Stare Czarnowo przeznaczy na ten cel 210 tys. zł.

  relacja
 • Rusza budowa trasy rowerowej

  Rusza budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy Stare Czarnowo ze Szczecinem. To jeden z elementów koncepcji spójnej sieci tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim.

  relacja

W Kołowie, 10 sierpnia br. odbyły się siódme letnie spotkania z muzyką pod hasłem: „W dzień ponury i deszczowy - Kresy”. Jak podkreślają organizatorzy, koncert był kierowany do tych, którzy cenią sobie patriotyzm w kulturze.

 

 

Przewodnim motywem muzycznym i literackim tegorocznego letniego spotkania z muzyką była kultura kresowa. Do udziału w koncercie zaproszono artystów, m.in.: Marcela Szytenchelma, Wojciecha Bartoszka i Pawła Piekarczyka. Ponadto wystąpiły reprezentantki młodego pokolenia – m.in.: Karolina Kamrowska ze Starego Czarnowa oraz recytowano wiersze.

- To piękna lokalna tradycja. Po raz kolejny gościliśmy w Kołowie wspaniałych artystów., którzy wyjątkowymi dźwiękami pokazali, że muzyka łączy pokolenia i potrafi uczyć historii - podkreśliła wójt Marzena Grzywińska.

Wydarzenie odbyło się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kołowie. Wstęp był bezpłatny. Koncert uzyskał wsparcie finansowe władz gminy Stare Czarnowo w wysokości 2 tys. zł oraz został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia