Facebook
sobota, 21 lipca 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Droga w Żelisławcu zostanie przebudowana

  Ponad 2-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 120 zostanie przebudowany. Chodzi o odcinek trasy od strefy przemysłowej w Gardnie do Żelisławca.

  relacja
 • Strażacy OSP walczyli o triumf

  W Kołbaczu odbyły się zawody sportowo – pożarnicze, których uczestnikami byli strażacy – ochotnicy z powiatu gryfińskiego oraz Vorpommern-Greifswald z Niemiec. Zawody dofinansowano w ramach programu INTERREG.

  relacja
 • Pięknych jubileuszy ciąg dalszy

  Kolejnych sześć pięknych jubileuszy miało miejsce w gminie Stare Czarnowo. Pięć par z 50- oraz jedna z ponad 60-letnim małżeńskim stażem odebrały prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

  relacja
 • Modernizacja na miarę XXI wieku

  Oświatowych zmian w gminie Stare Czarnowo ciąg dalszy. Rozstrzygnięto już przetarg na modernizację Zespołu Szkół w Kołbaczu. Prace zakończą się do połowy października 2018 roku.

  relacja
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja

Baszta w Kołbaczu coraz piękniejsza

Dalsze prace renowacyjne wykonane zostaną w baszcie więziennej w Kołbaczu. Roboty konserwatorskie zakończą się w listopadzie 2018 roku. Gmina Stare Czarnowo pozyskała na ten cel wsparcie Marszałka Województwa. To 40 tys. zł.

19-07-2018 czytaj więcej

Kołowo z grantem od Marszałka Województwa

Sołectwo Kołowo otrzyma 10 tys. zł dotacji z programu „Granty Sołeckie”. Umowę wsparcia podpisali w czwartek, 5 lipca 2018 roku wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa, wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska i sołtys Kazimierz Bejnarowicz.

05-07-2018 czytaj więcej

Stadion w Kołbaczu przejdzie modernizację

Stadion sportowy w Kołbaczu jeszcze w tym roku czeka kolejny etap modernizacji. Będzie to możliwe dzięki umowie podpisanej w czwartek, 14 czerwca 2018 roku w Starym Czarnowie przez marszałka województwa Olgierda Geblewicza i wójt Marzenę Grzywińską. Towarzyszyła im radna województwa Ewa Dudar.

15-06-2018 czytaj więcej

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia