Facebook
poniedzialek, 14 października 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja
 • Narodowe czytanie nowel

  Gmina Stare Czarnowo po raz pierwszy włączyła się do akcji „Narodowe Czytanie”. Mieszkańcy mogli wziąć w niej udział w sobotę, 7 września 2019 roku. Wydarzenie odbyło się w hali sportowej w Kołbaczu.

  relacja
 • Szkoła gotowa na nowe wyzwania

  Największa gminna, edukacyjna inwestycja prowadzona w ciągu ostatnich czterech lat dobiegła końca. Uczniowie Zespołu Szkół w Kołbaczu rozpoczęli rok szkolny 2019/2020 w warunkach na miarę XXI wieku.

  relacja
 • Rusza budowa trasy rowerowej

  Rusza budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy Stare Czarnowo ze Szczecinem. To jeden z elementów koncepcji spójnej sieci tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim.

  relacja

W dniu 19 czerwca 2015 r. odwiedzili naszą gminę Tomasz Sobieraj, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego i Ewa Dudar, Radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Na spotkaniu naszą gminę reprezentowali Wójt Marzena Grzywińska oraz Zastępca Wójta Marcin Krawczyk.

 

Inicjujące spotkanie zakończyło się sukcesem. Otrzymaliśmy informację, że Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego przyznał Gminie Stare Czarnowo dotację na prace konserwatorskie przy Baszcie Więziennej w Kołbaczu w kwocie 20 tys. zł. Inwestycja ta będzie sfinansowana z dotacji celowej budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. Obiekt ten jest wpisany na listę pomników historii.

Kolejną częścią spotkania była wizytacja naszej gminy. Pan Wicemarszałek sprawdzał m.in. stan naszych dróg, ze szczególnym uwzględnieniem remontu drogi przy ulicy Gryfińskiej w Starym Czarnowie. Istotnym elementem bezpieczeństwa na drogach jest również wykoszone pobocze. Stan drzewostanu został oceniony jako dobry i niezagrażający bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego.

Został oceniony jeszcze stan melioracji wodnej na terenie gminy, jako zadowalający, ale wymagający w niektórych miejscach odpowiednich czynności konserwatorskich, które gmina sukcesywnie realizuje dążąc do poprawy stanu rowów, cieków i innych urządzeń.

Włodarzy województwa oraz gminy interesował również temat Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Stare Czarnowo wraz z Prognozą Oddziaływania na Środowisko. Od 3 do 23 czerwca trwały w naszej gminie konsultacje społeczne dla tego projektu, który teraz czeka na zatwierdzenie przez Radę Gminy Stare Czarnowo.

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia