Facebook
czwartek, 20 lutego 2020 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
Logo Gminy Stare Czarnowo
 • Wyjątkowy dzień dla wyjątkowych osób

  Są aktywni, kreatywni, pełni energii i niezwykle pomocni. Chodzi o seniorów, którzy swoje święto mieli w piątek, 15 listopada 2019 roku. Spotkanie z nimi miało miejsce w świetlicy w Starym Czarnowie.

  relacja
 • Ścieżka rowerowa oficjalnie otwarta

  9 kilometrów drogi asfaltowej, jeden parking Bike&Ride, dwa miejsca przystankowe i piękne krajobrazy gminy Stare Czarnowo. To wszystko czeka na rowerzystów na drodze rowerowej ze Szczecina do Starego Czarnowa, oficjalnie otwartej w sobotę, 19 października br.

  relacja
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja
 • Narodowe czytanie nowel

  Gmina Stare Czarnowo po raz pierwszy włączyła się do akcji „Narodowe Czytanie”. Mieszkańcy mogli wziąć w niej udział w sobotę, 7 września 2019 roku. Wydarzenie odbyło się w hali sportowej w Kołbaczu.

  relacja
 • Szkoła gotowa na nowe wyzwania

  Największa gminna, edukacyjna inwestycja prowadzona w ciągu ostatnich czterech lat dobiegła końca. Uczniowie Zespołu Szkół w Kołbaczu rozpoczęli rok szkolny 2019/2020 w warunkach na miarę XXI wieku.

  relacja

W dniu 19 czerwca 2015 r. odwiedzili naszą gminę Tomasz Sobieraj, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego i Ewa Dudar, Radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Na spotkaniu naszą gminę reprezentowali Wójt Marzena Grzywińska oraz Zastępca Wójta Marcin Krawczyk.

 

Inicjujące spotkanie zakończyło się sukcesem. Otrzymaliśmy informację, że Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego przyznał Gminie Stare Czarnowo dotację na prace konserwatorskie przy Baszcie Więziennej w Kołbaczu w kwocie 20 tys. zł. Inwestycja ta będzie sfinansowana z dotacji celowej budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. Obiekt ten jest wpisany na listę pomników historii.

Kolejną częścią spotkania była wizytacja naszej gminy. Pan Wicemarszałek sprawdzał m.in. stan naszych dróg, ze szczególnym uwzględnieniem remontu drogi przy ulicy Gryfińskiej w Starym Czarnowie. Istotnym elementem bezpieczeństwa na drogach jest również wykoszone pobocze. Stan drzewostanu został oceniony jako dobry i niezagrażający bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego.

Został oceniony jeszcze stan melioracji wodnej na terenie gminy, jako zadowalający, ale wymagający w niektórych miejscach odpowiednich czynności konserwatorskich, które gmina sukcesywnie realizuje dążąc do poprawy stanu rowów, cieków i innych urządzeń.

Włodarzy województwa oraz gminy interesował również temat Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Stare Czarnowo wraz z Prognozą Oddziaływania na Środowisko. Od 3 do 23 czerwca trwały w naszej gminie konsultacje społeczne dla tego projektu, który teraz czeka na zatwierdzenie przez Radę Gminy Stare Czarnowo.

 

 • Ścieżka
 • BIP
 • ePUAP2
 • obywatel.gov.pl
 • CEIDG
 • LGD WIR
 • ZGDO
 • mapa gminy
 • plany miejscowe
 • punkty adresowe
 • obszary chronione
 • Cmentarz w Starym Czarnowie
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia