Facebook
czwartek, 18 lipca 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja
 • Nowy dach w Kołbaczu

  Wielorodzinny budynek komunalny przy ulicy Warcisława 7 w Kołbaczu będzie miał nowy dach. Prace przy wymianie poszycia zakończą się w połowie września br. Gmina Stare Czarnowo przeznaczy na ten cel 210 tys. zł.

  relacja
 • II Jarmark Cysterski za nami

  Pokaz historyczny, prezentacje wystawców czy stoiska wystawiennicze - tak wyglądał II Jarmark Cysterski, który stał się kulturalnym wydarzeniem znakomicie integrującym lokalne środowiska.

  relacja
 • Turniej pełen emocji

  Drużyna Abimulana zwyciężyła w tegorocznej edycji turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo. Do rywalizacji na stadionie w Kołbaczu przystąpiło dziewięć gminnych ekip. Emocje trwały do samego końca.

  relacja
 • Rusza budowa trasy rowerowej

  Rusza budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy Stare Czarnowo ze Szczecinem. To jeden z elementów koncepcji spójnej sieci tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim.

  relacja

Najpiękniejszy ogród w gminie Stare Czarnowo znajduje się w Żelewie. Dowiedzieliśmy się o tym w sobotę, 1 września 2018 roku w trakcie Święta Plonów w Kołbaczu. Wówczas poznaliśmy laureatów trzeciej edycji konkursu „Cała gmina w kwiatach”.

 

 

Konkurs obejmował teren gminy Stare Czarnowo, a jego organizatorem była wójt Marzena Grzywińska. Przedsięwzięcie miało wyłonić najciekawsze rozwiązania w zakresie aranżacji najbliższego otoczenia domowego (ogrodów, balkonów, tarasów, skwerów, parapetów zewnętrznych na elewacjach budynków itp.) z wykorzystaniem naturalnej, żywej zieleni, kwiatów i innych elementów dekoracyjnych. Plebiscyt trwał od 1 czerwca do 31 lipca br. Przez cały ten okres uczestnicy musieli dbać i pielęgnować zgłoszoną przez siebie nieruchomość.

- To już trzecia edycja konkursu. Zgłoszone ogrody, skwery i balkony były niezwykłe, zarówno od strony aranżacji, jak i przede wszystkim od strony estetycznej, przez co wybór najpiękniejszego z nich dla członków konkursowej komisji ponownie nie był łatwy - powiedziała przewodnicząca jury Alina Przybysz.

Komisja konkursowa przy ocenie kierowała się ogólnym wrażeniem estetycznym, pomysłowością i oryginalnością. Ważne było również harmonijne wkomponowanie zieleni w otoczenie, dobór roślin, kompozycje kolorystyczne oraz elementy małej architektury (donice kwiatowe, ławki, pergole, huśtawki ogrodowe itp.).

Laureaci konkursu „Cała gmina w kwiatach 2018”:

 1. Izabela Lewandowska z Żelewa
 2. Teresa Gnutek ze Starego Czarnowa oraz Edwin Cembik z Binowa
 3. Jadwiga Zawada z Żelewa oraz Stanisława Bieńko ze Starego Czarnowa
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia