Facebook
poniedzialek, 14 października 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja
 • Narodowe czytanie nowel

  Gmina Stare Czarnowo po raz pierwszy włączyła się do akcji „Narodowe Czytanie”. Mieszkańcy mogli wziąć w niej udział w sobotę, 7 września 2019 roku. Wydarzenie odbyło się w hali sportowej w Kołbaczu.

  relacja
 • Szkoła gotowa na nowe wyzwania

  Największa gminna, edukacyjna inwestycja prowadzona w ciągu ostatnich czterech lat dobiegła końca. Uczniowie Zespołu Szkół w Kołbaczu rozpoczęli rok szkolny 2019/2020 w warunkach na miarę XXI wieku.

  relacja
 • Rusza budowa trasy rowerowej

  Rusza budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy Stare Czarnowo ze Szczecinem. To jeden z elementów koncepcji spójnej sieci tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim.

  relacja

Pięć zespołów rywalizowało w turnieju siatkówki plażowej w Żelewie o puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo. Emocji nad Miedwiem nie brakowało. Zawody rozegrano w sobotni poranek, 27 lipca 2019 roku. Puchar powędrował do Binowa.

 

 

Drużyny rywalizowały w jednej grupie, w której rywalizacja była niezwykle zacięta. Zespoły nie odbiegały od siebie sportowym poziomem a emocje podczas rozgrywanych setów udzielały się zawodnikom, jak i licznie przybyłym kibicom. Zwycięska drużyna z Binowa po wszystkich rozgrywkach zgromadziła dziesięć punktów, uzyskując trzy punkty przewagi na kolejnymi w rankingu drużynami: Giżyna oraz DKM Dębiny.

W bezpośrednim spotkaniu obu ekip lepsza okazała się drużyna z Giżyna i to oni stanęli na drugim stopniu podium. Czwartą pozycję zajęła drużyna z Glinnej. Gospodarze, drużyna z Żelewa, okazała się bardzo gościnna dla pozostałych ekip i w tegorocznych rozgrywkach skończyła rywalizację na ostatniej pozycji.

- Gratuluję wszystkim zawodnikom i drużynom sportowej postawy i walki o każdy punkt. Turniej w Żelewie udowodnił, że siatkówka łączy wysiłek fizyczny z przyjemnym wypoczynkiem na łonie natury - podsumowała turniej wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Mieczysław Koprowski z Binowa. Zawodnik zaprezentował się z bardzo dobrej strony i miał spory wkład w sukces swojej drużyny.

Na uczestników turnieju czekały pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe.

Z kolei na wszystkich zawodników i kibiców po sportowej rywalizacji czekał poczęstunek.

Klasyfikacja generalna:

 1. Binowo - 10 pkt.
 2. Giżyn - 7 pkt.
 3. DKM Dębina - 7 pkt.
 4. Glinna - 4 pkt.
 5. Żelewo - 2 pkt.

Wyniki meczów (w setach):

 1. DKM Dębina - Glinna 2:0
 2. Binowo - Żelewo 2:0
 3. Giżyn - Glinna 2:1
 4. DKM Dębina - Binowo 1:2
 5. Żelewo - Giżyn 0:2
 6. Binowo - Glinna 2:1
 7. DKM Dębina - Żelewo 2:1
 8. Binowo - Giżyn 2:0
 9. Żelewo - Glinna 1:2
 10. DKM Dębina - Giżyn 1:2
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia