Facebook
piątek, 21 września 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Drogowa rewolucja stała się faktem

  Trzy główne ciągi komunikacyjne w Kołbaczu przeszły gruntowną przebudowę. Modernizacji poddano ulice Bogusława, Cystersów i Szarych Mnichów.

  relacja
 • ​​​​​​​Święto plonów w Kołbaczu

  Rolnicy z gminy Stare Czarnowo podziękowali za tegoroczne plony. Tradycyjnie nie brakowało barwnego korowodu z kolorowymi wieńcami dożynkowymi, zabaw i konkursów, a także specjałów lokalnego jadła czy muzyki.

  relacja
 • Strażacy OSP walczyli o triumf

  W Kołbaczu odbyły się zawody sportowo – pożarnicze, których uczestnikami byli strażacy – ochotnicy z powiatu gryfińskiego oraz Vorpommern-Greifswald z Niemiec. Zawody dofinansowano w ramach programu INTERREG.

  relacja
 • Modernizacja na miarę XXI wieku

  Oświatowych zmian w gminie Stare Czarnowo ciąg dalszy. Rozstrzygnięto już przetarg na modernizację Zespołu Szkół w Kołbaczu. Prace zakończą się do połowy października 2018 roku.

  relacja
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja

Drogowa rewolucja stała się faktem

Trzy główne ciągi komunikacyjne w Kołbaczu przeszły gruntowną przebudowę. Modernizacji poddano ulice Bogusława, Cystersów i Szarych Mnichów. Koszt inwestycji wyniósł prawie 1,5 mln zł. Ponad 700 tys. zł pokryła dotacja Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

21-09-2018 czytaj więcej

Zebranie wiejskie w Starym Czarnowie

Informujemy, iż zebranie wiejskie w sołectwie Stare Czarnowo odbędzie się w dniu 24 września br. o godzinie 18.00 w świetlicy wiejskiej. Głównym punktem obrad będzie uchwalenie zadań do realizacji w ramach nowego rozdania funduszu sołeckiego na 2019 rok.

21-09-2018 czytaj więcej

Zajęcia z myślą o uczniach

Już od połowy września Zespół Szkół w Kołbaczu organizować będzie ponownie zajęcia w ramach wielkiego edukacyjnego przedsięwzięcie „Akademia aktywności”. Na uczniów czekają warsztaty, laboratoria, wycieczki, półkolonie czy festiwal nauki.

20-09-2018 czytaj więcej

Barszcz Sosnowskiego nam niestraszny

Kolejny rok z rzędu władze gminy Stare Czarnowo walczą z tą uciążliwą i inwazyjną rośliną. To barszcz Sosnowskiego. Na ten cel pozyskały dofinansowanie ze strony Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

19-09-2018 czytaj więcej

Zebranie wiejskie w Glinnej

Informujemy, iż zebranie wiejskie w sołectwie Glinna odbędzie się w dniu 20 września br. o godzinie 18.00 w świetlicy wiejskiej. Głównym punktem obrad będzie uchwalenie zadań do realizacji w ramach nowego rozdania funduszu sołeckiego na 2019 rok.

19-09-2018 czytaj więcej

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia